Month: м.г

827.jpg
Јелена Карлеуша јавно го критикува новогодинешниот настап на Цеца Ражнатовиќ, која ќе пее вечерва пред српското собрание. ЈК на својот Твитер профил напишала дека на публиката пред парламентот ќе и пее криминалец и дека како Белграѓанка го смета ова како брука за Србија. Освен Цеца на плоштадот пред српското собрание вечерва ќе настапуваат и Наташа […]

726.jpg
Ви ги претставуваме најдобрите детоксикатори – намирници кои ќе го исчистат вашето тело од токсините и ќе ви ја вратат вашата виткост и виталност. Лимон Детоксикацијата со лимонот се темели на зголеменото внесување на природен лимонов сок – лимонада – но исто така вклучувајќи го овошјето, мешунките, јаткастите плодови, рибата зеленчукот и зрнестата храна. Поради […]

627.jpg
Празниците се идеална можност родителите и децата да разговараат за се што не стигнале да зборуваат поради секојдневните обврски. Семејните собири се повеќе од празнични обичаи бидејќи се идеален начин за зацврстување на семејната заедница. Токму на овие средби родителите можат да ги слушнат своите деца и целосно да им се посветат. Во семејствата кои […]

526.jpg
Слатките ѕвездички некогаш биле типични Божиќни колачиња, но поради нивниот прекрасен вкус и изглед сè почесто ги гледаме на трпезата и за други свечени прилики. Состојки: 300 гр пченично брашно тип 550 60 гр густин 90 гр шеќер во прав 200 гр маргарин 60 гр мелени бадеми (или лешници) 4 жолчки Мармалад по ваш вкус […]

428.jpg
Секако дека нема да внимаваме на исхраната овие денови кога празничната трпеза е богата. Дозволете си го секое задоволство, затоа што ние го нјадовме шејкот кој ќе ви помогне да се ослободите од маснотиите. Потребни состојки: 200 мл јогурт половина банана 2 лажици сезонско овошје 1 лажица мед 1 лажица ленено семе и семки од […]

343.jpg
Пред околу четири децении, во 1973-та година професорот по социологија Џон Алан Лиј ја поставува љубовта во 6 рамки…деталите ќе ги најдете во книгата Colors of Love. Agape – таа е прва во списокот, најсилна, чиста, света, невина љубов, насочена кон другиот, секогаш трпелива, љубов што простува, љубов нежна, онаа што ги поставува желбите и […]

2108.jpg
Празниците се вистинскиот момент да си спомнеме зошто е важно да имаме блиски и пријатели и колку е убаво да ги споделиме среќните моменти со нив. Затоа решивме да направиме збирка од инспиративни цитати на тема љубов и да си посакаме во новата година љубовта да биде наша сопатничка каде и да одиме. Темнината не […]

1128.jpg
На 23-ти септември се раѓаат два пати повеќе деца од било кој друг ден во годината? Кога би се вратиле 265 дена наназад, кога просечно завршува бременоста ќе стигнете до сознанието дека околу Нова година најчесто се зачнуваат бебиња. Научниците тврдат дека не станува збор за случајност. Новата година и празниците кои се во близина […]

mandarin.jpg
Што ќе правите за дочекот на Нова година 2014? Ако сеуште не сте одлучиле, можете да ја разгледате понудата за посета на Mandarin Oriental хотелот во Лас Вегас. Нивниот ултимативен претседателски новогодишен пакет е совршен начин да се збогувате од 2013 и да ја поздравите новата 2014 година во кралски стил. Иако ќе ве чини […]

223.jpg
По дефиниција Нова година е ден кога според соларниот и останатите слични календари почнува следниот календарски, датумски циклус, односно тоа е првиот ден од следната година. Една од најстарите традиции на човештвото е славење на Нова година. Како почнало? Сите култури и народи кои користат календар ја слават Нова година. Некои велат дека Кинезите први […]

biskvitti.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 3 филџани брашнo 1 лажичка прашок за печиво 1 филџан путер или маргарин 1 лажичка ванила 150 грама кафен шеќер 50 грама шеќер 1 филџан лешници 2 јајца 1 инстант пудинг од ванила или чоколадо 350 г чоколада за готвење, грубо иситнета ПОДГОТОВКА: Помешајте во сад брашно со прашокот за печиво. Во друг […]

2911.jpg
Лукот го намалува крвниот притисок и лечи хронични цревни нарушувања, чиреви, кожни болести…но, исто така, долго врме се користи и како третман за разубавување. За ефектите на лукот знаеме многу, но сте слушнале ли за овие рецепти? Отстранување на сало од стомакот Ставете на стомакот топла облога од оцет, вода и лук во прав (5 […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris