Month: м.г

brazilwire15n-2-web.jpg
Полицијата на општина Гарањунс во бразилската сојузна држава Пернамбуко уапсила две жени и еден маж, под сомнение за убиство откако недалеку од нивниот дом закопани во земјата биле пронајдени остатоци од две жени, кои биле водени како исчезнати. Сите три уапсени лица на сослушувањето во полицискиот притвор признале дека се припадници на одредена секта и […]

kako-rusite-kje-go-obezbeduvaat-sochi-za-vreme-na-olimpijadata-169907.jpg
Неодамна главниот организатор на Олимпијадата во Сочи изјави дека градот моментално е „најбезбедното место на планетата, а покрај него и властите од Кремљ инсистираат дека спортистите и посетителите нема за што да се грижат, бидејќи олимписките игри ќе бидат заштитени од „обрач од челик”. За да видиме за каков безбедносен „обрач” станува збор, Business Insider […]

vitaminD7.jpg
Витаминот Д е генеричко име за 10 стероли со различен степен на антирахитично дејство, од кои најважни се два: ергокалциферол (витамин Д2) и холекалциферол (витамин Д3), кои организмот може да ги синтетизира и да ги активира во кожата со изложување на истата на УВ – зраци. За лица постари од 60 години доволно е сончање […]

057867-girls-fighting-in-the-cross.jpg
Кога русите прават реално шоу тоа иде во сите крајноссти. Реалните шоуа кои досега сме имале можност да ги видиме имало скоро се. Сме имале можност да видиме секс сцени, голотии, но никогаш, повторувам НИКОГАШ не сме виделе удирање ќутек како тоа што го прават нашиве пријателчиња во Русија. Овој клип е составен и споен […]

weak-erection-causes.jpg
Ослободете се од стресот Ако секојдневно сте под стрес, прекувремена работа, нервози поради испити, работа или слично, големи се шансите да не можете да постигнете добра и цврста ерекција. Затоа, веднаш треба да се фатите за работа, односно да научите да се ослободувате од стресот на долгорочен и краткорочен план. Кога зборуваме за ослободување од […]

s312.jpg
Ладнокрвност Ладнокрвноста во некои случаи е добра, а во некои лоша особина, но дефинитивно не треба да ја има во вашата врска. Доколку сте рамнодушни спрема партнерот големи се шансите тој да Ве напушти. Мажите понекогаш ја сакаат ладнокрвноста кај жените, но не и кај својата девојка, а тоа за нив значи незаинтересираност или незадоволство, […]

Sakira-Rijana1-670x447.jpg
Познатите пеачки го објавија видеото за долго очекуваната „Can’t Remember to Forget You“ во кое се појавија во најпровокативно светло. Тие мешаат со газињата и се галат една со друга.   -Хемијата помеѓу мене и Ријана беше многу јака и вистинска. Ме научи како да играм во овој спот. Беше многу добра учителка-рече Шакира пред […]

bliznachkite-od-hororot-shining-34-godini-podocna-169866.jpg
Лиса и Луиз сега имаат по 46 години, а после снимањето на „The Shining” никогаш повторно не се појавија на филмското платно. Сцената во која го викаат малечкиот Дени да си ига со нив, е врежана во сеќавањето на гледачите и претставува една од најморничавите филмски сцени снимени досега. Лиса и Луиз Барнс се познати […]

article-0-1B13BA9100000578-713_634x742.jpg
Џексон, синот на Шарлиз Терон во прегратката на Шон Пен по заедничкиот ручек во Малибу.   Врската на Шон Пен и Шарлиз Терон се зајакнува се повеќе и повеќе како познатиот актер поминува повеќе време со нејзиното семејство. Ова стана кристално јасно откако во четвртокот, Шон Пол (53) беше забележан како го носи во своите […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris