Month: м.г

39.jpg
До Нова година не делат само неколку часа, а со тоа сè поблиску се прославите со кои планирате сите да ја испратите. Веројатно нема да сакате да ги извисите пријателите и цела ноќ да пиете сок и вода, но нема ни да сакате да ја дочекате 2015-та во тоалет или кревет додека ви се врти. […]

216.jpg
Еден човек го прашал мудрецот како да излезе од затворениот круг на празното секојдневие во кое нема ни љубов ни среќа? Мудрецот му одговорил дека може да излезе само на она место каде се спојуваат почетокот и крајот. Длабоко се замислил и тргнал да го бара тоа место каде небото се спојува со земјата. Уморен […]

130.jpg
Непознат човек киднапирал 4 лица кои подоцна се разбудиле закопани во песок до глава. Секој има шешир. Лицата А и Ц имаат црн, а лицата Б и Д имаат бел шешир. Сите ја знаат својата позиција како и позицијата на другите личности, но не ја знаат комбинацијата на шеширите. Помеѓу лицата А и Б има […]

129.jpg
Додека ние денес уживавме во сончевиот ден, во Европа луѓето се соочуваат со снежна бура која што им го отежнува животот. Имено, бурата која го зафати западниот дел од Европа може да се види и на снимките од сателитите на НАСА, а како што може да се забележи, бурата забрзано се движи кон Балканот.   […]

1112.jpg
Со апсењето на старлетата Мими Оро, повторно започнаа прашањата за тоа колку напраќаат девојките кои се занимаваат со најстариот занает на светот. Еве која е разликата меѓу српските и хрватските елитни проститутки. Приведувањето на старлетата Милица Живановиќ, позната како Мими Оро и уште неколку други девојки, поради проституција, како и еден маж осомничен дека организирал […]

108.jpg
Нов шок во истрагата за трагедијата која што ја потресе Србија, но и целиот регион, откако во јавноста се појави информацијата дека четиригодишно братче веројатно не ја убило својата осумгодишна сестричка. Имено, родениот брат на Елена Крсмановиќ (8), малиот Филип (4), според најновите информации и спротивно од она што досега се веруваше, изгледа дека не […]

10.jpeg
Со оглед на тоа што полека ги одбројуваме последните часови од една бурна година, барем кога станува збор за политиката, интересно е да видиме и што би можеле да очекуваме во следните 365 дена. Имено, годината која што полека изминува донесе многубројни потреси и изненадувачки настани на геополитичката сцена. Така, ретко кој можеше да ја […]

97.jpg
“Женската полиција” на Исламската држава неодамна го згрозила светот, откако во јавноста излегла информацијата за измачувањето на жена чиј што единствен “грев” било тоа што на улица го доела своето бебе. Имено, бригадата Ал Канса, полициска единица чии што членови се исклучиво жени, неодамна искористиле справа за измачување слична како стапиците за мечки, се со […]

813.jpg
Откако часовникот ќе го означи крајот на годината што ја оставаме зад нас, по полноќ, нечујно нежно ќе затропаат ѕвонците од санката што ја влечат ирваси и ќе остават ѕвездена трага на небото – доаѓа Дедо Мраз. Децата ќе срипаат, ќе ги протријат сонливите очи и ќе се стрчаат кон накитената елка под која љубопитно […]

713.jpg
Времето изутрина во Македонија ќе биде претежно облачно, а ќе има и повремени врнежи од снег со слаб интензитет особено во јужните делови од земјава. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе има извесно намалување на облачноста. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец кој повеќе ќе биде изразен на повисоките […]

1119.jpg
Седум природни начини кои ќе ви помогнат да ја исчистите вашата плуќа од токсините и никотинот се: Пченка шеќерец – содржи бета-криптоксантин кој ја штити плуќата од канцерогени заболувања и е силен антиоксиданс. Селен – овој моќен антиоксиданс може да се најде во различни видови риби, јагнешко месо, јајца и житарки. Лук – белиот, црвениот и […]

1013.jpg
На организмот му е потребен многу значаен минерал кој помага за зацврснување на коските, ноктите и косата. Станува збор за минералот силициум. Силициумот го помага создавањето на ензимот prolyhydroxylase кој е важен при формирањето на колагенот во коските, `рскавицата и сврзното ткиво. Овој минерал може да се најде во: бадемите, јаболката, цвеклото, целерот, грозјето, кафеавите […]

1218.jpg
Ако се уште не сте го пробале,  време е да заштедите време и наместо да станувате половина час пред работа, потрошете само 5 минути за да имате свежа и миризлива коса. Сами направете шампон за суво миење на косата во вид на спреј. Состојки: 1 лажица пченкарно брашно 4 лажици вода 1 лажица медицински алкохол […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris