28 мај, 2020

Неверојатна видео проекција за Хундаи

6 април, 2011, Нема коментари
Видео проекциите на згради станаа пракса во рекламирањето  на големите компании. Така и Јужно Корејскиот производител на автомобили Хјундаи направи една за моделот Акцент. http://www.youtube.com/watch?v=tu0TRA6a21Q&feature=player_embedded

Новиот БМВ М5 концепт 2012

5 април, 2011, Нема коментари
Во јавноста веќе се појавија слики од новиот БМВ М5 концепт кој беше прикажан минатиот Петок во Минхен пред селектиран број на новинари. Сега и официјално БМВ ќе го претстави својот најнов модел БМВ...

Генералниот менаџер на Цитроен, Frederic Banzet вели дека серијата “DS3” постигнала поголем успех од очекуваниот.

1 април, 2011, Нема коментари
Тој вели дека новиот спортски автомобил “Citroen DS3 Sporty” се продава подобро отколку што се очекувало и e во поход во освојување на нови купувачи ширум светот. Од своето лансирање пред 12 месеци, линијата...

Хјундаи го претстваи својот нов модел Hyundai Blue2

31 март, 2011, Нема коментари
Хјундаи на саемот за автомобили во Сеул го претстави својот нов модел Hyundai Blue2, опремен со погонски систем на водородни ќелии кои обезбедуваат моќност од 90kW. Интересен детал за овој модел е што има...

ГАЛЕРИЈА: Саем на автомобили “Женева 2011„

27 март, 2011, Нема коментари

Тест на новото Ferrari FF пред новинарите од целиот свет

23 март, 2011, Нема коментари
Се е подготвено за почетокот на тестирањето на новиот Ferrari  FF со V12 мотор пред новинарите од целиот свет. Тестот ќе се одржи на планината Dolomites, во Италија на висина од 2,350 метри каде...

Преглед на Ауди А8 низ видео

16 март, 2011, Нема коментари

Astra кабриолет на пазарот од 2013 година

9 март, 2011, Нема коментари
Новата Opel Astra на јавноста и беше претставена на салонот за автомобили во Франкуфр 2009. година. Наскоро на пазарот ќе и се придружи и нејзината GTC верзија, а германскиот бренд открил дека 2013. година...

Форд го зголемува производството

7 февруари, 2011, Нема коментари
Американската компанија за производство на автомобили, “Форд“ денес објави дека ќе го зголеми производството во САД за 13 отсто во првиот квартал. Од “Форд“ велат дека зголемувањето на производството има за цел да ја...

Kia откри скици на концептот KV7

4 февруари, 2011, Нема коментари
Корејски производител на автомобили “Киа” објави скица која покажува  кросовер концепт дизајнот KV7. Презентација на концептот се планира за следниот месец, на Auto Show во Детроит. Компанијата ги открива сличностите на оригиналниот концепт дизајн...

Најскапиот автомобил во светот

1 февруари, 2011, Нема коментари
Maybach Exelero беше прв пат претставен од страна на Германскиот производител на автомобили Maybach во 2005 година. Овој двосед автомобил се вели дека е најбрзиот направен досега во светот, со максимална брзина од 351...

Тојота ќе повлече 1,7 милиони возила

1 февруари, 2011, Нема коментари
Тојота ќе повлече речиси 1,7 милиони возила од целиот свет, поради различни недостатоци кои можат да предизвикаат протекување на гориво, а со тоа се јавува уште едно масовно повлекување на возила од оваа компанија....

Алонсо е возач на годината

1 февруари, 2011, Нема коментари
Алонсо собра девет поени повеќе во однос на 23-годишниот германец, на третото место е Луис Хамилтон (Мекларен), кој, исто така, се придвижи за едно место погоре во однос на пласман од Светскиот шампионат. Иако...
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 84)
Горе