20 октомври, 2017

Радио

Нова опција на телефонот! Од денес сегде ќе најдете wi – fi

18 јули, 2017, Нема коментари
Фејсбук доаѓа со нова опција “Find Wi-Fi”, која овие денови е достапна во целиот свет. Со помош на оваа Фејсбук апликација на својот паметен телефон може да најдете wi-fi хотспотови во ваша близина, без...

Twitter поопасна социјална мрежа од сите останати!

14 јули, 2017, Нема коментари
Твитер е онлајн дестинација каде можете да бидете во чекор со случките на познатите, но и со податокот што појадуваше вашиот пријател. А, пак, во зависност од тоа колку луѓе ве следат на Твитер,...

Одлични апликации за обработка на фотографии

13 јули, 2017, Нема коментари
Апликациите кои ги претставуваме не се нови, постојат подолго време, но можеби не сте слушнале за нив. Време е да почнете да ги користите за да ги разубавите своите празнични и сите останати драги...

Како да пробиете нечија шифра Wi-fi и секогаш да имате бесплатен интернет

5 јули, 2017, Нема коментари
Денес е просто незамисливо да се има мобилен телефон без пристап на интернет со оглед на тоа дека сите друштвени мрежи и омилени апликации бараат приклучок на сите мрежи. Постои апликација на интернет која...

ПРОВЕРЕТЕ: Еве како да дознаете КОЈ ВЕ ИЗБРИШАЛ од Фејсбук!

3 јули, 2017, Нема коментари
Фејсбук во последниве неколку години престана да биде само социјална мрежа, веќе е составен дел од животите на многу луѓе низ светот. Поради тоа, многумина ќе се изнервираат кога некој од нивните Фејсбук пријатели...

Ви фали меморија на телефонот – само направете го ова и проблемот е решен

28 јуни, 2017, Нема коментари
Без оглед на тоа што произведувачите се трудат мобилните телефони да имаат што е можно повеќе меморија за податоци, на корисниците едноставно никогаш не им е доволно. И да бидеме реални, на сите нас...

Американска компанија развива лаптоп со три екрани

23 јуни, 2017, Нема коментари
Американската компанијата Razer наголемо работи на проектот Project Valerie – лаптоп со цели три екрани. Секој од дисплеите е со 17,3-инчна дијагонала и 4K резолуција. Ова ја прави заедничката резолуција на мониторите 11520х2160, или...

Еве како да дознаете кој го гледа вашиот Фејсбук профил

19 јуни, 2017, Нема коментари
Фејсбук со својата нова опција „Stories“ на корисниците им овозможи да дознаат кој го следи секој нивни чекор на оваа социјална мрежа. Имено, опцијата „Stories“ која стигна и на Фејсбук апликациите, им овозможува на...

ВНИМАВАЈТЕ, МОЖЕБИ И ВИЕ СТЕ ЗАРАЗЕНИ: Опасен вирус се шири со голема брзина на Андроид уредите!

14 јуни, 2017, Нема коментари
Повеќе од 36 милиони уреди можеби се заразени со опасен софтвер малвер после наметнато рекламирање, соопштија истражувачите на компанијата „Checkpoint“. Имено, истражувачите изјавиле дека малверот „Judi“ го откриле на околу 50 апликации на Google’s...

На Фејсбук се враќа опцијата која ги нервираше сите!

7 јуни, 2017, Нема коментари
После низа иновации на социјалната мрежа Фејсбук ја разгледува можноста за враќање на „боцкањето“ (The Poke). Иако за многумина боцкањето беше нејасно и по малку иритантно, во Фејсбук, се чини, мислат поинаку. Новото иконче...

Сега можеме да поставуваме фотографии на Инстаграм и без апликација

26 мај, 2017, Нема коментари
Корисниците на Инстаграм не мора да инсталираат апликација, за да поставуваат фотографии или видеа на оваа социјална мрежа, туку тоа можат да го направат директно преку веб страницата Instagram.com. Фотографиите и видео снимките можете,...

Паметни слушалки преведуваат за вас од кој било јазик

25 мај, 2017, Нема коментари
Германската стартап компанија Bragi повторно ги надгради и усоврши бежичните слушалки. Новиот модел се поврзува со апликација преку вашиот мобилен телефон и со еден допир преведува реченици од јазици што не ви се познати...

За 5 години мобилен што ќе ни ги чита мислите

19 мај, 2017, Нема коментари
Нов систем развиен од тим истражувачи од јапонскиот технолошки универзитет Тојохаши може да ги чита мислите на луѓето преку мозочните бранови. За да се тестира технологијата, од партиципантите во студијата било побарано гласно да...
Почетна // Категорија "хај-тек" (Page 3)
Горе