28 мај, 2020

Преку Фејсбук ги намамил во стан и ги силувал

14 април, 2011, Нема коментари
Згребската полиција во вторникот уапсила 54 годишен маж, кој е осомничен за силување на две малолетни девојки од Загреб. Силувањата се случиле во март оваа година, а манијакот ги намамил девојчињата да дојдат во...

Судот го одби договорот со Цеца

14 април, 2011, Нема коментари
Договорот меѓу пејачката Светлана- Цеца  Ражнатовиќ (38) и обвинителството би можел да падне во вода заради големиот притисок во јавноста, пишува хрватски “Ало“, пренесува Нетпрес. Вишиот суд во Белград се нашол пред сериозна неволја,...

Цеца со кредит ќе си ги откупува криминалните гревови

13 април, 2011, Нема коментари
Српската пејалка Светлана Цеца Ражњатовиќ (38), која е обвинета за повеќемилионски малверзации со трансфери на фудбалери од ФК Обилиќ, ќе земе кредит за да ја отплати договорената сума со државата во висина од 1,5...

Бошковски открива детали за хашкото пријателство со Милошевиќ

12 април, 2011, Нема коментари
Ноќ пред смртта, Слободан Милошевиќ плачеше над цртежите на својот внук Марко во ќелијата во Хаг, сведочи поранешниот министер за внатрешни работи на Македонија Љубе Бошковски, кој во тоа време беше негов затворски колега,...

Цеца признала кражби на милиони евра и бара спогодба со Србија

12 април, 2011, Нема коментари
Српската фолк ѕвезда Цеца признала дека незаконски присвоила неколку милиони евра од продажба на фудбалери од тимот на Обилиќ, и предложила спогодба со белградското обвинителство. Во замена за признанието 38-годишната Цеца очекува да биде...

Силен ветер беснее во Бугарија

9 април, 2011, Нема коментари
Бугарските државни органи ги предупредиле граѓаните во 22 од 28 области да бидат претпазливи на силниот ветер со брзина од 100 километри на час, што вчера ја зафати Бугарија и ќе дува до недела....

Жена ќе биде новиот претседател на Косово

7 април, 2011, Нема коментари
По долги спорови власта и опозицијата во Косово се спогодија за единствена кандидатура за функцијата претседател. Компромисниот кандидат е Атифете Јахјага. Така најмладата европска држава ќе има жена за претседател, пишува денеска австрискиот весник...

Таткото на Цеца: Ќе го убијам секој кој ќе ми ја допре ќерката!

5 април, 2011, Нема коментари
Подготвен сум на се’. Ќе ги убијам сите кои ќе ми го уапсат детето. Имам 62 години, и ништо повеќе не ми треба во животот, се зборовите на таткото на Цеца, Слободан Величковиќ. Револтираниот...

Босилка Младиќ: Ратко е мртов

5 април, 2011, Нема коментари
Босилка Младиќ, сопруга на најбараниот хашки бегалец, Ратко Младиќ, изјавила дека нејзиниот сопруг е мртов. Според неа, во спротивно тој би “нашол начин да му се јави на семејството“. Таа тврди дека не го...

Цеца ни со преговори не може да се спаси од затворската казна

2 април, 2011, Нема коментари
Разговорите за договор за признавање на вината помеѓу претставникот на обвинителството во Белград и застапникот на српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, обвинета за незаконска продажба на играчи и поседување на оружје, започнале на иницијатива...

Веста дека Цеца барала црногорско државјанство е првоаприлска шега

1 април, 2011, Нема коментари
Веста дека српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ побарала црногорско државјанство е првоаприлска шега на црногорскиот весник “Вијести. Весникот констатира дека 1. Април е “убав и заради тоа што многу незгодни вести не би...

Цеца бара црногорско државјанство, судот и го попишува имотот

1 април, 2011, Нема коментари
Српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, обвинета за незаконита продажба на фудбалери и поседување на оружје, поднела барање до Министерството за внатрешни работи на Црна Гора за добивање на црногорско државјанство, пишува денес црногорски “Вести“...

Цеца: Доста ми е од затвори, не сум виновна!

30 март, 2011, Нема коментари
Сите одлуки ги носеше Жељко. Нема да дозволам моите деца да патат заради мене, ќе докажам дека немам врска со таа приказна. Доста ми е од затвори“, рекла Светлана Цеца Ражнатовиќ на сослушувањето, која...
Почетна // Top Story // Категорија "балкан" (Page 40)
Горе