Tag: slider

22-3.png
Ако го зачувате црниот дроб, исто така ќе го зачувате срцето, мозокот, имунолошкиот систем, кожата, а ќе го подобрите варењето на храната. Ќе спиете добро, нивото на шеќер во крвта ќе биде избалансиран, вашиот крвен притисок ќе се спушти, ќе ослабнете, ќе изгледате и ќе се чувствувате помлади. Во главата ќе ви бидат многу работи […]

-48.jpg
Пред да започнете со чистење на одводот, треба да одредите каде се наоѓа блокадата. Нека водата се влева во мијалникот и ако: Водата е застоена – сифонот е затнат. Можете рачно да го исчистите Водата прво оди на одредено ниво, а потоа се запира – местото е зафатено од сифонот до почетокот на редот. Можете […]

sve_sto_treba_da_znate_o_botoksu.jpg
Ботоксот е тема за која постојат најмногу заблуди. Во светот на убавината, ботоксот започна да се користи пред скоро две децении, кога офталмологот Џин Картертер, кој лекуваше страбизам, забележал дека по нанесувањето на ботулински токсин, се измазнуваат брчките околу очи. Од тогаш, инјекциите со ботокс станаа вистински тренд за милиони жени кои не сакаат да […]

-e1588239156305.jpg
Родителството е најубава, но и најодговорна улога во животот.Тоа е тешка работа и не секој е толку добар во тоа. Но, според хороскопот, некои мајки се подобри од другите. Близнаци Мајките родени во овој знак можат да разговараат за сè со своите деца, без ништо да кријат од нив. Нивните деца се свесни за она […]

Naslovna-117.jpg
Половина од вработените кои работат од дома, гледаат повеќе содржини за возрасни отколку порано и тоа на истите уреди што ги користат за деловни цели. Оваа бројка е една од резултатите од новиот извештај на Касперски, кој го имаше одговорот на прашањето „Како КОВИД-19 го смени начинот на работа на луѓето?“. Новиот начин на живот […]

Naslovna-128.jpg
Да почнеме вака, за да нема збунетост, нема совршени гради. Има повеќе облици на градите, има уште повеќе големини, а има жени кои ги носат. Градите се менуваат во различни периоди од животот; навистина, тие исто така се менуваат во текот на еден месец во зависност од нашиот циклус. Кој би бил совршен? Што значи […]

-26.jpg
Понекогаш да, но секојдневно – сепак не. Додека идејата за еднократно бришење комплетна шминка од вашето лице звучи одлично, популарните марамчиња не се добри ако ги користиме на дневна основа.   Еве 6 начини на кои тие му штетат на нашето лице:   1. Тие ја сушат кожата   Влажните марамчиња и оние за отстранување […]

Naslovna-283.jpg
Поради оштетување на мускулно-скелетниот систем, кој честопати е зафатен од неправилно држење на телото, недоволно движење, воспаление и стрес, состојбата на лигаментите се влошува, што автоматски влијае на движењето на органите во телото и нивното поставување во погрешна положба. Техниката на длабоко стимулирање на органите со движења на рацете, наречена словенска масажа, се заснова на […]

61647572-dorucak.jpg
Ако сакате да изгубите тежина, не прескокнувајте појадок. Студиите потврдуваат дека јајцата исто така треба да се најдат на менито. Студијата објавена во списанието „ International Journey of Obesity “ покажа дека јајцата се одличен сојузник за слабеење. Две групи на лица со вишок килограми беа следени во текот на двомесечна студија. Од нив, едната […]

Naslovna-2.jpeg
Излегува дека сапунот, покрај миењето раце, може да се користи и за други цели за домаќинството. На пример, може да биде одлично за полнење на дупки во идот или за полирање на стакло за да се спречи магла. 1.Вметнете магнет во сапун за да го прицврстите за славината Ако немате  сад за сапун, овој трик […]

Naslovna-362.jpg
Вежбањето дефинитивно може да излечи сè, дури и мрзливи црева! Ако ги правите следниве 5 вежби секој ден, ќе лекувате мрзливи црева, а резултатот е нормално функционирање на дигестивниот систем, елиминација на болка и надуеност, послаб изглед и спречување на запек! 1. Ротација на нозете Легнете на подот. Торзото и главата се неподвижни. Подигнете ја […]

-56.jpg
Седумнаесетгодишниот Ави Шифман, од американската сојузна држава Вашингтон, ја отфрли понудата за продажба на платформата за следење на ширењето на вирусот „Ковид-19“ за осум милиони долари, што тој самиот го дизајнираше и разви. Ова е страницата ncov2019.live, која им овозможува на посетителите да ги проверат сите информации релевантни за вирусот корона и статистиката за ширење […]

Naslovna-8.jpeg
Сексуалната желба може да се намали од голем број причини и кај мажите и кај жените, а паровите потоа остануваат во брак без секс. Ако не сте имале врска со месеци или години, тешко е или скоро невозможно да го рестартирате здравиот сексуален живот, пишува Men’s Health и наведува дека тие разговарале за тоа со […]