Month: м.г

danska-debeleenje-610x269.jpg
Данска е првата земја која против епидемијата на дебелеење реши да се бори со даночна политика. Така, почнувајќи од утре, во локалните продавници повеќето намирници кои се штетни за здравјето или со повеќе масти, ќе чинат повеќе од порано. Загрижени поради зголемената стапка на дебелината кај народот, данците решија дополнително да се оданочуваат производите кои […]

0854-610x269.jpg
На потенцијалните родители не им недостасувало малку фантазија и креативност, а сигурно ни патетика и хумор. Жените кога се бремени навистина се чувствуваат различно, а можеби имаат и потреба од поразлични фотографии. Горди на својот стомак и животот кој расте во нив, тие се подготвени да се фотографираат во најразлични пози за да го овековечат […]

dzej1-610x269.jpg
Од рана возраст научи занает! На снимањето на првата сезона на “Гранд шоу”, Џеј не почести со уште една интересна приказна во која, покрај него се вклучени и Лепа Брена и нејзиниот син Виктор, кој денес полни 13 години. -Лелее, кога ќе се сетам! Го научив најмалиот син на Брена да ги краде торбите на […]

kitt-610x269.jpg
Кит со должина од околу 10 метри бил пронајден на нива во близина на селото Скефлинг, Велика Британија. Најверојатно китот загинал откако плимата го исфрлила 700 метри од брегот, во мочуриштето од сол кое се наоѓа во близина на селото Скефлинг, во Источен Јоркшир, Велика Британија. Се претпоставува, дека откако плимата се повлекла, китот останал […]

ginis13-610x391.jpg
Ако на Гуливер некогаш му требаат патики за пешачење, слободно може да се обрати во Германија каде, според Гинисовата книга на рекорди, се наоѓа најголемата патика за пешачење во светот. Оваа џиновска патика за пешачење е долга 7,14 метри, широка е 2,5 метри и висока е 4,2 метри. Патиката е направена од Шу Марке од […]

kopija-610x269.jpg
Во суровиот свет на модата, сите настојуваат што е можно побрзо и побезболно да заработат повеќе пари. Па поради тоа моднот пазар е полн со препродавачи кои продаваат копии на марки, со иста или за нијанса пониска цена од оригиналот. Како да ја препознаете копијата? Еве шест корисни совети кои ќе ви помогнат во тоа: […]

bal-610x269.jpg
Да ги гледате работите како се движат во успорена снимка е фасцинантно, секогаш не оставаат без здив. Она што човечкото око не може да го види, за среќа, камерата може да го забележи, а интернет ентузијастите со големо задоволство го споделуваат со нас. Youtube ‘Smarter Every Day” собрал неколку пријатели кои се согласиле да добијат […]

dokumentarec-610x269.jpg
Документарните филмови по некое правило треба да ни ја прикажат реалноста, да ни кажат за докуменитрани настани и да не информираат. Но, популарните документарци понекогаш сакаат повеќе сензација отколку вистина на информација. Меѓу таквите неодамна е вроен и британскиот документарец „Разоткривање“ во кој се говори за тоа како Гадафи ја финансирал IRA. Во еден сегмент […]

Untitled-18-610x269.jpg
Вообичаено е дискотеките и ноќните клубови своите врати да ги отвараа во доцните вечерни часови а да ги затвараат во раните утрински часови, но група Швеѓани одлучиле да ја променат таа пракса и отвориле клуб кој работи во текот на денот, пишува Wired. LunchBeat проектот сега за сега функционира во три шведски града, Гетеборг, Малме […]

mirandakerr-orlandobloom-610x269.jpg
Миранда Кер и Орландо Блум одлечно си поминуваат во Париз. Со славниот пар e и нивниот син Флин, со кого го поминуваат поголемиот дел од времето. Додека мама Миранда имаше работа, шетајќи ги дуќаните по француската метропола, за малото момче се грижеше Орландо, кој е одличен татко, барем според зборовите на неговата сопруга. После шопингот, […]

naslovna106-610x269.jpg
Спектаклуарната њујоршка резиденција на познатиот моден креатор Карл Лагерфилд се наоѓа во близина на Гремерси Парк. Домот има три спални соби и исто толку бањи. Станот е опремен модерно и удобно, а кујната е направена од најквалитетно црешово дрво. Сите простории имаат големи прозорци, а погледот е неверојатен. Сепак Лагерфилд одлучил гнездото во Њујорк да […]

holly-madison-610x269.jpg
Холи Мадисон ги осигурала своите гради на цифра од милион долари. Поранешната Плејбој зајачица одлучила да ги осигура во случај на незгода или повредна на своите силиконски гради поради која не би можела да настапува во еротското шоу Пипшоу во Лас Вегас. –          Слушнав дека луѓето си ги осигуруваат деловите на телото, па си реков […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris