Month: м.г

kolac.jpg
Потребни состојки: За кора: 150гр мелена плазма 70гр шеќер во прав 70гр путер 1 жолчка малку сок од портокал За фил: 500мл слатка павлака 70гр шеќер во прав 200гр крем сир сок и рендана кора од 1 лимон За прелив: кесичка желатин црвени бобинки Начин на подготовка: Помешајте ги сите состојки за кора, па ставете […]

tuna.jpg
Потребни состојки: 250гр ориз 10 зелени и црни маслинки 2 конзерви туна 10 шери домати црвена и жолта пиперка 2 кисели краставички 2 лажици масло 1 лимон сол бибер Начин на подготовка: Оризот сварете го во зовриена вода, исцедете го, посолете и додадете сок од лимон. Пиперките и киселите краставички исецкајте ги, додадете иситнета туна […]

sigun_libhart.jpg
Полицијата во англискиот град Гластонбери ја уапсила 71-годишната Сигун Либхарт, под обвинение дека договарала и наплаќала сексуални услуги во хотел во градот. Либхарт објавила оглас во кој нуди сексуални услуги, претставувајќи се под името „Лола“, соопшти полицијата. Таа била уапсена поради проституција, но со кауција од 500 долари била пуштена на слобода.

masaza.jpg
Лековитите сили на медот се познати уште пред илјадници години. Во минатото се користел и како храна и како лек, а познати убавици меѓу кои и Клеопатра, го користеле како средство за разубавување. Медот е исклучително богат со јаглехидрати, минерали и витамини. Велат дека е природен антибиотик. Кожата сепак впива повеќе од корисните состојки отколку […]

hadija.jpg
Девојката која минатата недела настапуваше со својот училишен оркестар на инаугурацијата на американскиот претседател Барак Обама е убиена во еден парк во Чикаго. Убиството на младата девојка, повторно во Америка го отворило прашањето на насилствата поврзани со уличните банди, во кои во Чикаго со повеќе од 500 убиства е на врвот на црната листа. Само […]

gola.jpg
Карли Меккини(23) предава математика во средното училиште во Аурора, Колорадо, но според одлуката на одборот во моментов е суспендирана, бидејќи на Твитер објавила секси фотографии. Покрај тоа таа се шегувала на сметка на нејзините ученици во сексуален контекст и споемнувала дрога и ‘двоен живот’. Нејзиното име на Твитер е @ Crunk_Bear, а американските медиуми јавуваат дека […]

Актерката Пенелопе Круз одлучи да се впушти и во музичките води, па така на 38 години снимила дует со музичарот Мигел Босе. За сите кои не знаат, Мигел е горд сопственик на Греми, а пеењето не и оди лошо ниту на Пенелопе. Како звучи оваа романтична балада, слушнете во спотот за песната ‘Decirnos Adios’. httpv://www.youtube.com/watch?v=rRY-FWTD0jE&feature=player_embedded

putin.jpg
Рускиот претседател Владимир Путин, за кој се верува дека има тригодишен син со бившата олимписка гимнастичарка Алина Кабаева, наводно со 29-годишната убавица, сегашна претставничка во Думата, минатиот ноември добил и ќерка – јавува „Њујорк пост“. Московските медиуми никогаш конкретно не известиле дека Путин е таткото, а кога Кабаева пред две години се појавила на насловната […]

kendis1.jpg
Една од најпознатите манекенки на светот, Кендис Свенепол, на Сент Бартс ја правеше новата фотосесија. Прекрасната блондинка позираше за потребите на едиторијал на модниот бренд Victoria’s Secret и по којзнае кој пат го покажа своето секси тело на чија сметка заработува милиони долари. Кендис не забележа дека во еден момент нејзиниот бикини малку ’забега’ откривајќи […]

Барак Обама, откако по втор пат е избран за претседател на Америка, ја запеа песната од Џастин Тимберлејк “SexyBeck”. Се разбира, станува збор за шега во која зборовите од раслични говори на претседателот се споени во хитот на Џастин од 2006 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris