Month: м.г

koja-golemina-na-penisot-e-idealna-spored-studentkite-187818.jpg
Прашањата „дали големината е важна“ и „која е идеалната големина“ се дел од оваа анкета на момците од YouTube каналот SimpleSexyStupid, а одговорите ги даваат неколку студентки од Државниот Универзитет на Сан Диего. Погледнете каков е нивниот став: httpv://www.youtube.com/watch?v=QpYGdcQe01s

DAWN-OF-THE-PLANET-OF-THE-APES-2014-.jpg
За прв пат во филмот го гледаме законот на мајмуните: „Ape shall not kill Ape“. Во овој јапонски трејелр режисерот Мет Ривс дава увид во домовите на мајмуните и поголемото преземање акција од нивна страна. httpv://www.youtube.com/watch?v=0-EqYhEmKkY

adriana-bieber.jpg
Неодамна разведена од српскиот кошаркар Марко Јариќ, убавата Бразилка своето дружење со 20-годишниот Џастин го започнала во ноќниот клуб Goth, а наводно тој и пришол прв, што во целата приказна најмалку изненадува. Дружењето го продолжиле на една приватна забава, а непознат извор потврди дека цела ноќ разговарале. Забавата ја напуштиле заедно околу пет часот наутро. […]

18-fakti-za-vilata-versace-koja-ja-kupija-bekamovi-2.jpg
Вилата Casa Casuarina, покојниот дизајнер ја купил во 1992 година и после обемно и скапо реновирање ја претворил во дом од соништата. Во неа се приредувале многу забави на кои меѓу останатите, присуствувале и Мадона и принцезата Диана. Трикатната вила претставува луксузна оаза во срцето на South Beach која долго време претставувала најскапа недвижнина на […]

01.png
Еден човек сретнал пријател што го знаел одамна и кој, се чини, никогаш не го пронашол својот пат. – Ќе треба да му дадам малку пари, си помислил тој. Но, таа вечер човекот открил дека пријателот му станал богат и дека решил да ги врати сите долгови што се насобрале во текот на изминатите години. […]

261.jpg
Чајот од исушени пупки рози или листови од роза е лек за многу тегоби. Тој помага при обилно крварење од менструација, вртоглавица, главоболка и несвестица. Истражувањата покажуваат дека овој чај е особено делотворен за прочистување на крвта во период кога обилно се внесуваат јаглени хидрати и заситени масти. Во 2 дл зовриена вода, се ставаат […]

2115.jpg
Овен Покажете возбуда и ентузијазам за нивните интереси, хоби, идеи, но најважно од сѐ, за самите нив. Дозволете им да мислат дека сѐ било нивна идеја. Заборавете на живот според рутина колку што можете повеќе, за да ги одржувате работите во вашата врска нови и свежи.   Бик Разгалувајте ги со масажи и физички контакт […]

001.jpg
Сувата и испукана кожа има потреба од соодветна грижа, а таа се крие во само 4 состојки. Подготовките за кратки панталони и фустани веќе почнаа, а ако планирате наскоро да покажете нешто повеќе кожа, направете ја блескава. На сувата и испукана кожа и е потребна соодветна грижа, а таа се крие во само 4 состојки. […]

1520.jpg
Лaжно потемнет тен, високи платформи, но и рамни оксвордки, јака шминка, како и модната екстраваганција се формула за мажите да ве оценат како непривлечна… Ако мислите дека со јака шминка, лажно потемнет тен и високи штикли може да импресионирате маж, можеби морате повторно да размислите. Новите истражувања покажуваат дека овие работи имаат спротивен ефект кај […]

1326.jpg
Состојки потребно за тесто 1 чаша( 180мл млеко 1 чаша јогурт 1 чаша масло 1 чаша вода 20 гр квасец по потреба брашно за полнење 2 страка праз малку масло по потреба сол за попрскување по потреба масло Подготовка Водата и млекото малку стоплете ги и сипете во сад за месење додадете го маслото, јогуртот ,квасецот […]

1423.jpg
За сите фанатаци на компирите еве еден рецепт за кој ќе ви биде потребно малку повеќе време и труд од класичниот помфрит, но резултатот ќе ве воодушеви. Состојки: 8 компири, 2 жолчки, 1 лажичка чили, 1 лажичка ким, 1 лажица мелен црвен пипер, 1 лажичка сол, растително масло, може и свинска маст, прстофат оригано и […]

sony-spa-ta1.jpg
Ви треба апарат, а не сакате да носите и таков уред и дополнителна опрема. Еве решение. Компанијата Сони подготви нова серија гаџети во вид на напредни камери SPA-TA1, кои во продажба ќе се најдат во април годинава. Имено, Сони сака своите таблети да ги унапреди во квалитетни камери, баш како што претходно тоа го направи […]

Turkey-YouTube.jpg
Турските власти на 27-ми март го оневозможија пристапот до YouTube поради „национална безбедност”, по објавувањето на пиратските снимки за доверлив состанок на високите турски функционери во врска со војната во Сирија. Одлуката на највисоката турска судска истанца мора да ја спроведе телекомуникациската агенција којашто ја спроведе забраната. Откако корисниците на интернет поднесоа тужби, повеќе турски […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris