Month: м.г

1-27.jpg
Во средниот век постоела жена во Индија која како домашен миленик имала питон, змија која многу ја сакала. Нејзината змија од 4 метри одеднаш едноставно престанала да јаде. После неколку недели, мачни обиди во кои газдарицата на сите начини се обидела да ја нахрани змијата, а таа одбивала, ја однела на ветеринар. Откако ја слушнал […]

voznemiruvachko-video-majka-krvn.jpg
Откако не успеала да подигне пари на банкомат во продавница, оваа Русинка својот бес го исфрлила на својот петгодишен син. Прво го фрлила на под, а потоа силно со нога го шутнала во стомак. Како што се гледа на снимката, во делот од продавницата каде што имало банкомат, за време на инцидентот немало никој. Меѓутоа […]

kako-da-go-napravite-najvkusnoto.jpg
Нема кој не е љубител на вкусно пире за ручек, но не секогаш знаеме како да го направиме совршеното пире. Овој рецепт, ако го направите, со сигурност ќе се согласите дека е најдоброто пире кое некогаш сте го пробале. Што е најважно, не мора да бидете мајстор во кујната… Погледнете го видеото и сами направете […]

9-18.jpg
Хороскопскиот знак влијае на обликувањето на нашата личност и точно може да открие што никако не можеме да заборавиме, колку и да се трудиме. Додека некои не можат да ја заборават првата љубов, други не можат да го заборават понижувањето кое им било приредено. Во која група спаѓате вие и што најтешко простувате и заборавате? […]

8-21.jpg
Кристијан Голубовиќ сака да се фали па една од работите покрај неговата храброст за која зборува често е и бројот на жени со кои спиел. Неговите тврдења никој не ги доведува прашање, но се до сега. Голубовиќ сака да зборува за сопругот на Цеца додавајќи секогаш дека никогаш не се плашел од него бидејќи како […]

7-19.jpg
Менди Ламрини од Брелин стана вистинска интернет сензација благодарение на тетовираните веѓи и тоа не во позитивна смисла. Иако веѓите и се огромни и непропорционални Менди на социјалните мрежи напишала дека е презадоволна од резултатот на овој естетски зафат. Меѓутоа не долго  по споделување на овие фотографии новиот изглед на келнерката стана тема за исмејување […]

6-21.jpg
Ова се најмажествените хороскопски знаци и докажано е дека жените навистина лудуваат по нив! Овен Владее со Марс, планетата на акцијата и храброста, така што овој хороскопски знак не знае за страв. Секој ризик за него претставува предизвик. Лав Лавот е еден од најхрабрите знаци кој владее со Сонцето, симболот на успехот. Скорпија Со Плутон […]

5-17.jpg
Жените коишто се задоволни во врската не размислуваат за неверство, бидејќи во секој втор маж ги гледаат исклучиво само неговите негативни особини – а ова е закчучок до којшто дошла една група од истражувачи. Тие спровеле експеримент во рамките на којшто девојките оценувале атрактивни момци врз основа на фотографии. Мажите биле прикажани во различни активности […]

4-20.jpg
Индустриската сол која се фрла на улиците и патиштата во зима е еден од најголемите непријатели на автомобилот. Како да спречите оштетување предизвикано од неа? Од солта први страдаат незаштитените делови на автомобилот, а потоа местата на каросеријата на кои се задржуваат вода и кал. Најчувствителни места се рабовите на крилата, спојките на хаубата и […]

3-21.jpg
Речиси и да нема домаќинство во светот, вклучувајќи нè и нас, што не поседува барем еден примерок од ткн Lack масички од IKEA – мало, лесно, практично масиче што чини само 5 евра (10 долари во САД). Ако сте паметни, свесни сте дека парче мебел што чини 5 евра, не може да е висококвалитетно. Причината […]

2-25.jpg
Сите кои барем еднаш се обиделе знаат колку е напорно да се постигне телото од соништата. Честопати се случува поради рутината на секојдневието да ги изгубиме стекнатите добри навики. Со недоволна или нездрава исхрана и прескокнување на тренинзите што ве одржуваат во форма, како и седечката работа, за кратко време се јавува стомачето што ни […]

1-26.jpg
„Facebook“ со леснотија ги надмина и најоптимистичките прогнози на аналитичарите од „Волстрит“ во однос на приходите и профитот по акција, пишува „CNBC“. Доцна вчера социјалната мрежа ги објави резултатите за четвртиот квартал од 2015-та година. Според нив „Facebook“ предвиде заработка по акција од 0.79 долари кај приходи од 5.84 милијарди долари. Највисоките очекувања на аналитичарите […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi