Month: м.г

8-18.jpg
Многумина мислат дека пријателството помеѓу момците и девојките не постои, односно дека е прашање на време кога некој од нив ќе развие емоции за другиот. Ако веќе се појавуваат романтични емоции, најдобрата варијанта е ако тие се обострани. Врските помеѓу личности кои претходно биле пријатели имаат навистина големи предности, а во продолжение ви одвојуваме неколку […]

1-26.jpg
Со оглед на тоа дека Душко Тошиќ игра за туркиот клуб Бешикташ, Јелена Карлеуша често престојува во Истанбул. Пејачката им е особено интересна на Турците кои ја нарекоа Јенге, што во превод значи снаа. View this post on Instagram About last night in Istanbul 📸🎥 A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Sep 28, […]

6-20.jpg
Фотографијата која Маријана Матеус ја објави на Инстаграм, ги направи сите жени љубоморни. Како не би ги напрвила, кога дизјанерката на нив е во друштво на Дејвид Бекам, “Еден, единствен”, напиша Маријана. View this post on Instagram One&only @davidbeckham #tbthursday A post shared by Marijana (@marijanamateus) on Dec 28, 2017 at 6:21am PST Убавата Маријана […]

5-20.jpg
Вашиот новогодишен стајлинг не е комплетен без вистинската празнична шминка. Откако ќе го изберете својот аутфит, следно што треба да сторите е да одлучите каква фризура одговара на тоа, за да на крај стигнете до изборот на соодветната шминка. Како што ќе видите во галеријата подолу, каде се избрани професионални мејкап идеи на познатите станува […]

4-22.jpg
Можете лесно да разберете зошто белиот ориз е толку популарен и поефтин. За жал тоа значи дека повеќето луѓе ги пропуштаат подбрите квалитети на кафеавиот ориз – вистинска богата храна, која всушност има двојно повеќе растителни влакна од белиот ориз. Седум дневната диета е многу ефикасна и полезна. Кафеавиот ориз содржи минерали и витамини, магнезиум […]

3-20.jpg
Вежбањето аеробик може да ја подобри меморијата и да допринесе повеќе за здравјето на мозокот додека старееме, тврди новото истражување спроведено во Австралија. Истражувачи од Универзитетот на западниот дел на Сиднеј и Универзитетот од Манчестер го испитуваа влијанието на аеробикот на хипокампусот, дел од мозокот кој е клучен за меморијата и други функции. Здравјето на […]

2-21.jpg
Некои корисници на Reddit забележаа дека Apple ја забавува работата на нивните iPhone смартфони кои имаат намален капацитет на батеријата. Сега, истите корисници најдоа докази дека компанијата Apple навистина намерно ја намалува брзината на процесорите на постарите iPhone уреди. Преку апдејтите на iOS, компанијата Apple ја намалува брзината на процесорот кај телефоните кои имаат ослабнат […]

1-24.jpg
Се наоѓаме во тој период од годината кога едноставно летните гуми повеќе не ви вршат работа, но не е доволно ладно за да ги ставите зимските гуми на вашиот автомобил. Но, која е поточно разликата помеѓу овие два типа на гуми? Не се работи само за тоа колку гумите можат да издржат во снег, туку […]

10-15.jpg
Потребни состојки: – 1 главица стар кромид, половина главица лук, 300 грама мелено месо, 100 грама варен ориз, 4 тиквички, 3 домати, 4 лажици маслиново масло,  30 грама сечкани бадеми, 30 грама суво гозје, малку сол и црн пипер, малку ким и цимет, малку црвен пипер, 100 грама кашкавал. Подготовка: Кромидот и лукот ситно се […]

9-17.jpg
Луѓето се’ почесто Новата Година ја дочекуваат на необични места како што се Барбадос, Малдиви и Мароко. Но, ако сонувате за снежна Нова Година, каде што се’ е украсено во новогодишни бои, децатa си играат со снешковци и се влечат со санки, место во кое живее новогодишниот дух, тогаш погледнете ги овие градови. Прага, Република […]

8-17.jpg
Виџај Синг, “Среќникот од Агра“ кој потекнува од северна Индија е роден со 12 прсти. Во оваа земја луѓето со вакви аномалии ги сметаат за среќници, но Синг во својата земја е се, само среќен не. И покрај тоа што со два прсти повеќе може да искуца повеќе од 100 зборови во минута, Синг има […]

7-20.jpg
На Британците никогаш не им недостига духовитост и креативност, особено кога станува збор за промоција на одредени автомобили. А во тој поглед, Land Rover можеби отидоа најдалеку. Во конкретниов случај станува збор за Range Rover Evoque, луксузен теренец кој на патиштата е присутен од 2011 година. И денес многумина го сметаат за најубав модел на […]

6-19.jpg
Италијанската полиција го уапсила работникот од службата за Итна помош, 42-годишниот Давиде Гарофало, кој е осомничен дека убивал тешко болни пациенти во замена за пари, а се во договор со погребално претпријатие поврзано со мафијата. Полицијата го уапсила работникот во Катанија на Сицилија во рамките на случајот “Итна помош на смртта”. Овој медицински работник вбризгувал […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris