Month: м.г

488048_hormuz-island-iran-3_f.jpg
Глетка како од друга планета Островот на Винижитото се наоѓа во Иран и е едно од најчудните места на планетата. Кога мислиме на некој егзотичен остров, нашата прва асоцијација е палма, бистро, сино, проѕирно море и бел, топол песок под босите нозе. Овој вид опис звучи како нешто за кое сите сонуваме секоја година. Ако […]

Screenshot_3-14.png
Иако е многу активна на социјалните мрежи и често споделува детали од приватниот живот со своите придружници, холивудската актерка секогаш ја криеше ќерката Валентина од очите на јавноста. Ако обесеше фотографија со неа на социјалните мрежи, ќе се обиде да го скрие лицето на нејзината ќерка. Прославената Мексиканка еднаш истакна дека сака да ја поштеди […]

261051_-mg-6525_ls.jpg
Ако постои здрава торта, тогаш тоа е оваа СОСТОЈКИ: 100 + 150 гр овесни снегулки 50 гр ореви 50 гр лешници 120 гр мед сол екстракт од ванила 200 гр темно чоколадо 180 гр путер од кикирики ПОДГОТОВКА: Земете 100 гр овесни снегулки, ореви и лешници. Изблендирајте во брашно текстура. Ставете во подлабок сад. Додадете […]

zaljubljeni-par-ljubav-830x0-1.jpg
Кај среќно заљубените парови, допамин се произведува во еден дел од мозокот, природен стимуланс што прави да чувствуваме посебно задоволство. Угледниот антрополог Хелена Фишер, која ги истражуваше реакциите на мозокот кога сме заљубени и возбудени, тврди дека партнерите можат да бидат навистина вљубени еден во друг дури и по неколку децении врска. Досега, 80.000 луѓе […]

sara.png
  Месец октомври дефинитивно е во знак на македонската пејачка Сара Костадиновска или позната како Сара Мејс. Пејачката секој година во 10иот месец од годината има убав повод за славење. Имено, вчера 20.10.2021 година го прослави својот роденден. Мејс славеше во друштво на своето семејство, односно нејзиниот сопруг, водителот Димитар Атанасовски и нивната ќерка Илина. […]

rubikova-kocka_0.jpg
Кој би рекол? Рубиковата коцка е едно од најпознатите хобија во Светот, но ретко кој успева да ја совлада без многу труд. Многумина немаат доволно нерви да ја склопат до крај, но и за тоа има решение. Доколку сакате да ги воодушевите вашите пријатели, подолу имате многу едноставен систем за составување на Рубиковата коцка. Како […]

anto.png
Македонската пејачка Антониа Гиговска полека тргна да ја освојува сцената и преку граница. Таа деновиве беше гостинка на неколку од најгледаните телевизии во соседна Србија, каде Антониа ги фасцинираше и домаќините и гледачите во секој поглед. Од својот стајлинг, преку пеењето, однесувањето, па се до својот изглед. Едноставно македонската пејачка ги плени и остави без […]

261165_adel2_ls.jpg
Стајлинзите на пејачката стануваат се подобри и подобри, а овојпат Адел (33) покажа како без грешка да носи кожен комбинезон. Ова парче е апсолутен хит на есенската сезона, па ќе го гледаме на секој чекор. Ова атрактивно парче облека не е за секого, па затоа добро ќе го претстават само храбрите дами кои не се […]

124555_mrcajevski-kupus_ls.jpg
Диетата со зелка е една од здравите диети, со малку маснотии и калории, и ви овозможува да изгубите до 5 килограми за 7 дена. Оние кои се придржувале на оваа диета, велат дека дава одлични резултати, па не чуди што веќе 2 децении е хит низ целиот свет. Најважниот оброк во текот на денот е […]

-online-и-заврти-за-Бонус-1-1280x1280.jpg
Државна лотарија со задоволство најавува нова игра за забава и добивки, овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото 7 и Џокер коишто своите среќни броеви ги уплаќаат преку веб страната  www.loto.mk.   Можноста за учество е веќе отворена и ќе трае заклучно со 12 март. Во тек на овој […]

.jpeg
Таљат пeeше песна од Мајкл Џексон: Водителката се изнасмеа – погледнете ја легендава како звучи (ВИДЕО) Како гостин на утринската емисија на Сител, Дритон Вејсели попознат како Таљат од Преспав имаше предизвик да го отпее Мајкл Џексон. Тој пееше и детска песна. Дека ликов сам по себе е уникат, зборува и ова видео. Инаку, тој […]

633424402fda8a4aa45beffc108ef2063d9e9398.jpg
Во последно време сме под стрес повеќе од порано, и бараме начини да го насочиме стресот и да ја одржиме позитивната енергија колку што е можно повеќе. Постои и одредена храна која, според експертите, може да ни помогне да се чувствуваме подобро. Лосос „Покрај тоа што помагаат во борбата против депресијата, студиите покажаа дека овие […]

profimedia-0638630228-e1634741876460-790x518-1.jpg
Кој очекуваше водечкиот моден тренд во 2020-тите да биде некоја верзија на sci-fi футуризмот, згреши, бидејќи владее модната носталгија. За модни референци, не гледаме далеку во минатото, бидејќи главниот хит во моментов е доцните 1990-ти и раните 2000-ти. Актуелната поп-кралица Дуа Липа ги имитира своите колешки, па во согласност со духот на албумот Future Nostalgia, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris