20 октомври, 2017

Радио

Дрифтинг

Како една тешка дисциплина во автоспортот каде со над 150 километри на час сите, каде сите брзаат да освојат прво место на шампионатот во Д1. Главни адути сепак како и во секој автомото спорт...

Во кој автомобил ќе се возат Вилијам и Кејт?

28 април, 2011, Нема коментари
Во Лондон на 29 април ќе се одржи венчавката на Принцот Вилијам и неговата избраничка Кејт Мидлтон кои до Вестминистерската опатија ќе се возат во лимузина достојна за еден ваков настан. Станува збор за...

Како се правеше Ferrari

27 април, 2011, Нема коментари
Погледнете како во осумдесетите години од дваесетиот век се правеше италијанскиот супер автомобил. Денеска е сосема нормално производителите на авотомобили да го снимаат комплетниот процес на изработка на истите, но пред триесет години тоа...

ФОТО: Саем на велосипеди, VeloBerlin 2011

27 април, 2011, Нема коментари
Велосипед – еднен од најголемите технолошки изуми на човештвото. Измислен е во почетокот на 19 век, возило кое се движи со помош на мускулеста сила и нема потреба од гориво, во почетокот бил најчест...

Олдтајмери: Austin Healey 3000 MKIII Phase 2 од 1966 година

26 април, 2011, 1 Коментар
Нема зборови кои можат да ја опишат убавината на оваа добро позната британска икона произведена во 1966 година. Реставрацијата е внимателно изведена од страна на г-дин Van Hooff, добро познат како “Д-р Healey”. Во...

Mercedes SL, 2012

23 април, 2011, Нема коментари
Како што можете да видите на фотографиите Mercedes се повеќе и повеќе го открива својот нов модел од серијата SL, која ќе биде официјално претставена во Септември на авто-саемот во Франкфурт. Тоа значи дека...

Мерцедес А-класа се расипал при промоција во Шангај

20 април, 2011, Нема коментари
Премиерата на Мерцедес А-класа била една од најочекуваните промоции на авто-саемот во Шангај. Но за време на претсавувањето на  концептот А-класа проследено со музичка точка од раперот David Banner се случила неочекувана работа која...

Претставено третото издание на Volkswagen Beetle – Буба

19 април, 2011, Нема коментари
На авто шоуто во Њу Јорк претставена беше новата верзија на познатиот Volkswagen Beetle автомобил (Буба). Тоа е само третата верзија на овој автомобил, кој се враќа на оригиналниот дизајн. Во 1938 година за...

Honda CR-Z Hybrid 2011 бунтовник кој грижи за околината

18 април, 2011, Нема коментари
Хибридите обично ги водат како возила со недостаток на добар дизајн. Дизајнерите во Honda го покажаа спротивното и со новиот модел  Honda CR-Z Hybrid потврдија дека гордо можат да одат рака под рака со...

Новиот „Форд Фокус“, 2012 година

14 април, 2011, Нема коментари
Моделот на Форд Фокус за 2012 со сигурност изгледа прекрасно, особено моделот со пет врати. Нa новиот модел инжењерите и дизајнерите се стремеле да направат поспортска верзија на Фокус. Новиот Фокус е направен од...

Lamborghini LP 700-4 Aventador ќе го промовира големиот настан “Made in Italy”.

12 април, 2011, Нема коментари
Градоначалникот на Рим, Gianni Alemanno и претседателот и главен извршен директор на Lamborghini, Stephan Winkelmann, најавиле дека од 26 Април  до 8 Мај 2011 година во Рим ќе промовираат нов настан наречен “Made in...

Премиера на новата VW Bubа на 18. април

11 април, 2011, Нема коментари
Volkswagen одлучи да вложи многу труд и финансиски средства во официјалното претставување на најновата генерација од култниот модел Buba. Новата Buba на 18. април речиси симултано ќе биде претставена на дури три локации, и...

Ауди веќе и официјално ги покажа фотографиите на новиот Ауди Q3.

8 април, 2011, Нема коментари
Kај новиот Ауди Q3 воочливи се измените во големината на тркалата негде 18 до 20 инчи, друга новост е што ќе имаат “Haldex” погон на сите тркала нешто слично како оние што се користат...
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 76)
Горе