28 мај, 2017

Радио

Алонсо е возач на годината

1 февруари, 2011, Нема коментари
Алонсо собра девет поени повеќе во однос на 23-годишниот германец, на третото место е Луис Хамилтон (Мекларен), кој, исто така, се придвижи за едно место погоре во однос на пласман од Светскиот шампионат. Иако...

Купувачите најмногу избираат сребрени автомобили

1 февруари, 2011, Нема коментари
Водечкиот светски произведувач на бои за автомобили, “ДуПонт”, го објавил 58. годишен извештај на популарноста на автомобилските бои. И оваа година најчест избор на купувачите на светско нови се автомобили во сребрена боја (26...

Најбезбедениот автомобил на светот

8 декември, 2010, Нема коментари
Има само неколку земји кои се познати по производство на автомобили. Повеќето од нив се во Европа или на далечниот Исток. Председателот Моамер Гадафи сака да ја додаде и Либија на таа листа, еве...

Pascal Grosjean починал во судар, откако победи на трката во Дубаи

29 ноември, 2010, Нема коментари
Швајцарскиот мотоциклист Pascal Grosjean, почина како резултат на судар со друг тркач, по кратко време откако ја освои шамионската трка во Дубаи. Дубаи Autodrome тимот и целата мотоспорт заедница на UAE изразиле длабоко жалење...

Први фотки од новиот Рио автомобил на Киа

17 ноември, 2010, Нема коментари
Детали се појавија од промените на Корејскиот бренд, и неговиот најпродаван автомобил, Рио. Овој автомобил е сеуште еден од најважните за Киа. Корејскиот бренд е спремен да го лансира својот нов автомобил Рио, модел...

Фиат продава дел од акциите, и цел Марели

16 ноември, 2010, Нема коментари
Италијанската компанија Фиат ја разгледува можноста за продажба на дел од акциите од филијалата за производство на спортски автомобили Ферари, и компанијата Manjeti Mareli која произведува делови за автомобили, пред да се обезбеди мнозинскиот...

Валентино Роси имаше операција на рамото

14 ноември, 2010, Нема коментари
Италијанецот Роси конечно ја направи операцијата на десното рамо, кое му беше повредено, и кое ги окупираше сите наслови за време на Мото ГП шампионатот во 2010 година. Операцијата траела два часа во болницата...

Валентино Роси “се качи“ на Дукатито

9 ноември, 2010, Нема коментари
Повеќекратниот светски шампион во Мото ГП во вторникот го тестираше моторот на Дукати. Италијанецот Валентино Роси седна зад управувачот на својот нов мотор кој ќе го вози во својот нов Мото ГП тим. Италијанецот...

Астон Мартин Lagonda пристигнува на патот

8 ноември, 2010, Нема коментари
Астон Мартин официјално потврди дека Лагонда концептот кој го прикажаа на авто шоуто во Женева 2009 година, започнува со сериско производстцо. Лагонда е луксузен автомобил на иднината, изјави извршниот директор на Астон Мартин, нов...

Харли денови во Хамбург

26 септември, 2010, Нема коментари
Секое лето градот Хамбург е два дена управуван од две тркала. Европската Харли Дeјвидсон зедница во Хамбург прославува голем фестивал за култот од Милвоки. Настанот е распореден во близина на централниот пазар на градот,...

Концепт дизајн за Ducati

23 септември, 2010, Нема коментари
Европскиот институт за дизајн во Торино имаше проект во соработка со Ducati, како дел од тригодишната програма за постдипломски студии за Транспортен Дизајн. Ducati, барајќи нови идеи за во иднина, ги мотивираше студентите на...

Новиот Ducati – Mega Monster

23 септември, 2010, Нема коментари
Можеби и нема да го има овој епитет кога ќе биде официјално прикажан на пазарот, бидејќи ова му е работното име кои му е дадено од страна на новинари, кога ја чуле веста дека...

Triumph: Според цифрите

22 септември, 2010, Нема коментари
50.000 – Број на моторцикли што Triumph ги произведува на годишно ниво. Максималното дневно производство изнесува 250 моторцикли. 16 – Различни модели со 1000 различни спецификации. 5 – Типови на мотори, вклучувајќи го 675...
Почетна // Категорија "авто-мото" (Page 76)
Горе