Month: м.г

Армијата на САД ја претстави “револуционерната” XM25 пушка во Авганистан. По неколку години посветени на развој, американската армија покрена ново оружје во Авганистан – на XM25 Counter Defilade. Ова е хај-тек пушка која може да се програмира, така што неговата 25-мм. муниција може да детонира кога ќе ја оставите во насока кон непријателот, и за […]

krusevo-610x269.jpg
Крушево е град во западниот дел на Република Македонија. Поради специфичната морфопластика, Крушево се смета за типично планинско гратче, кое има просечна надморска височина од 1350 метри, па затоа се смета за највисокото гратче на Балканскиот Полуостров. За културната историја на Крушево, од неговото создавање до шеесеттите години на 19 век, нема многу изворни податоци, […]

Слдените статистики кои се направени го покажуваат растот на еден вид медиуми како на пример Твитер, и падот на другите на пример печатените медиуми. Според TechCrunch обичните акции на Твитер социјалната мрежа се вреднуваат околу 1.6 билиони долари, а тоа е многу повеќе од пазарната капитализација што ја има Њујорк тајмс со 1.1 билиони долари. […]

Ѕвездата на Феникс Санс, изјави дека тој и сопругата Александра се во процес на развод. Ова соопштение го дал во саботата, само еден ден откако се родил нивниот син Матео. Тој рекол во неговата изјава за списанието “Живот и стил” дека тој и неговата сопруга живееле одделно веќе неколку месеци, но остануваат цврсто посветени на […]

Познатата актерка Џулија Робертс се појавува во една реклама во која ја глуми Божицата Венера. Таа за рекламата која трае 45 секунди и не проговорува ниту еден збор заработила 1.600.000 долари. Рекламата треба да биде пуштена на италијанските телевизии пред Божиќ.

Најкраткиот пат да се стигне до срцето на една жена изгледа е преку ушите. Едно истражување, направено токму за оваа тема е објавено во магазинот Психологија на музиката. Во оваа студија испитуван е ефектот на романтичната музика врз жените од 18 до 20 години. Истражувањето е направено така што, додека девојките стоеле во редот и […]

И покрај високиот процент на страв од сида и други болести преносливи преку сексуални односи, едвај половина од испитаниците или 52,1 %, користат кондоми како форма на заштита и контрацепција. Според една неодамнешна анкета направена кај нашиот северен сосед, Србија, откриено е дека во просек србинот троши по еден кондом годишно. Загриженоста во врска со […]

Неименуван маж бил приморан да побара лекарска помош, откако секој пат во текот на сексот добива привремено слепило. Интересно е тоа што, слепилото не настанува во ниту една друга физичка активност кој тој ја обавува. Извештајот од офтамолозите од болницата Глоструп во Копенхаген, ја откриле причината, а тоа е вазоконстрикција на мускулните ѕидови околу крвните […]

Еден брачен пар од Торонто, неможеа да го најдат правилното име за својата ќерка која ја очекуваат, па од сите нешта тие се свртеа кон facebook, со надеж дека луѓето ќе им помогнат да го изберат најдоброто. Роберт и Роми Алпинели се во исчекување на нивното првенче девојче, која веројатно кога ќе порасне ќе сфати […]

Џим Кери проговори за својата улога во филмот “Те сакам Филип Морис”. Тој е воодушевен од сценариото на овој филм и истакнал дека, малку се оние филмови за кои би платил да одглуми улога, а овој е еден од нив. Станува збор за љубовна приказна на двајца затвореници. За својот партенр, колегата од филомт Јуан […]

Светот претрпел штета од 222 милијарди долари поради природните катастрофи и оние предизвикани од човекот. Економските загуби биле за три пати повисоки во однос на минатата година. Покрај тоа годинешниве природни катастрофи земале и 260.000 човечки животи, од нив 222 илјади страдале во разорниот земјотрес во Хаити. Жешкиот бран исто така, однел 15.000 жртви во […]

Поранешниот американскиот претседател Бил Клинтон очекува дека некои луѓе ќе го загубат животот поради објавувањето на американските дипломатски депешеа преку интернет страната Викиликс и не се знае, како што вели тој, колку ќе останат без работа. “Ќе бидам многу изненаден доколку некои луѓе не го загуват животот, а само Бог знае на колку од нив […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris