Month: м.г

144.jpg
За оваа фризура потребно ви е само многу цврсто ластиче, а ќе изгледате помладо како некои од славните светски ѕвезди. Знаете ли која е тајната на младешкиот изглед на Сандра Булок, Џенифер Лопез и другите холивудски дами кои ги надминале четириесеттите? – Висок и цврст кок. Ваква фризура има дури и војвотката од Кембриџ, едноставна […]

136.jpg
Нивните карактерни особини ги одбиваат мажите и токму затоа овие девојки често се жалат дека не можат да пронајдат добро момче или пак нивниот најчест изговор е дека „сите мажи се исти”, но всушност проблемот е во нив… Девојките добро знаат какви особини сакаат кај момците, но дали некогаш сте се запрашале дали можеби треба […]

1211.jpg
Софи Кинг, 26-годишна учителка и блогерка стана интернет ѕвезда откако ја објави диетата со која ослабела цели 25 килограми за само 3 месеци. Блогерката, која во еден момент достигнала тежина од 88 килограми, откако неколку пати се разболела, го осмислила 100-дневниот план за слабеење. За чудо, не се работи за ништо револуционерно, но диетата ги […]

1114.jpg
Потребно ви е: ½ шолја путер 1 и 1/3 шолја темна чоколада 2 јајца 1 шолја шеќер Лажица екстракт од ванила ½ шолја брашно 2 лажици незасладено какао 1 шолја сечкани ореви Од дадената мерка ќе добиете 24 колачи, за кои потребни ќе ви бидат 25 минути за подготовка и половина час за печење. Подготовка: […]

1010.jpg
Потребни состојки: 500 мл слатка павлака 3 јајца 100g шеќер 1 лажичка сварено домашно кафе 10g инстант кафе Подготовка: 1. Земете ги јајцата и одвојте ги белките од жолчките. Жолчките ставете ги во сад, а потоа додајте го шеќерот. Мешајте ги додека смесата не се соедини и додека не стане густа. 2. Белката од јајцата и павлаката […]

912.jpg
Состојки: Шолја вода, половина шолја масло, шолја шеќер, 2 шолји брашно, 2 лажици џем по избор, 2 јаболка, прашок за печиво, 3-4 лажици какао прав, 50g темно чоколадо. Подготовка: Излупете ги јаболката и изрендајте ги. Сите состојки освен чоколадото добро измешајте ги, па додадете ги јаболката во смесата. Промешајте неколку минути, па потоа мешавината истурете […]

714.jpg
Дозволете си вистинско природно спа уживање во солена чиста вода, природно сонце и мазни камчиња кои ви овозможуваат релаксирачка масажа. Непливачите може да отпловат со глисер или бротче во далечните длабочини и благодарение на кристално чистата вода да можат и без да влезат во неа, да видат и да го запознаат водниот свет. Ваквите плажи […]

614.jpg
Овен Жена : Страствена, ужива во топлите прегратки и се препушта на уживањето, без предрасуди. Сака да доминира и да ја води еротската игра. Од мажот очекува да биде издржлив и да го следи нејзиното темпо. Доколку мажот не е подготвен за жежок секс, таа го губи својот интерес. Во младоста не е приврзана само […]

tivkiot-ubiec-stresot-eve-kako-n.jpg
Причините за стрес низ времето се менуваат, но стресот е секогаш присутен. Сега највеќе од било кога. Без разликата од причината поради која се јавува, организмот секогаш реагира на истиот начин. Погледнете како: httpv://www.youtube.com/watch?v=xb7NnEpfvSM Кога нема да биде надминат, стресот станува хроничен а тогаш делува најлошо врз нашето тело. Губење на концентрација, моќ на одлучување, […]

kako-da-ja-prepoznaete-depresija.jpg
Депресијата не е само лошо расположение и негативно расположение. Депресијата е ментална состојба која ако се развие и не се третира може да го заземе целитот живот на секој човек и да го спречи нормалното функционирање. Првиот чекор е секако препознавање, за пото да се собере храброст и да се признае проблемот, кој нема да […]

3-prichini-da-prestanete-da-piet.jpg
Ретки се оние кои барем еднаш во живото не „загубиле“ дел од претходната вечер. Црните дупки во меморијата подоцна можат да ги пополнат луѓето со кои сме биле, но што ако се разбудите вака? httpv://www.youtube.com/watch?v=SYvQuKiEMZg

911.jpg
Хотелите Bulgari асоцираат на луксуз и скап вкус, а прекрасниот Bulgari Ресорт на Бали не е исклучок од ова правило. Сместен е на брегот на Улувату, со поглед на Индискиот Океан. Главната вила има неверојатен панорамски поглед и во голем дел е инспирирана од накитот на Bulgari. Имате можност да уживате во долги прошетки на […]

813.jpg
Заробени сте во замок и вашиот чувар решил да ве стави во искушение да бидете ослободени, но при тоа соочувајќи ве со голем ризик. Ве насочуваат кон 2 врати… …пред секоја од нив стои по еден стражар.   Едната врата води кон бесилка на која ќе бидете обесени доколку ја изберете таа врата, а другата […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi