Month: м.г

2213.jpg
Ова се петнаесетте најдобри и најлуксузни хотели во Банско, Бугарија, според познатиот туристички веб сајт, Booking.com. 15. Green Wood Hotel & Spa Овој исклучително добро декориран и удобен хотел, се наоѓа на три километри од Разлог и шест километри од Ски ресортот во Банско. Се наоѓа на само 300 метри од Пирин голф теренот. Во […]

111-copy1.png
Манекенката и учесничка во реалното шоу ‘I’m A Celebrity’ и ‘Celebrity Big Brother’, 34-годишната Никола Меклин, се појавила на промоцијата на книгата ‘Perfect Eyelashes’ во Лондон во провокативна комбинација. Бујната Никол имала тоалета со голем шлиц, поради кој ја покажала голата нога. Но, Меклин одлучила да ги истакне и своите бујни гради. Имено, црниот горен […]

205.jpg
За успешно да ослабите и да ја задржите саканата тежина најдобро е да се придржувате на здрава и урамнотежена исхрана во комбинација со редовна физичка активност, но сепак, ако немате трпение пред некој важен настан или пак сакате брзо да видите видливи резултати и потоа да продожите со здрава исхрана, можете да ја пробате оваа […]

kako-sovrsheno-da-nanesete-karmi.jpg
Темноцрвените нијанси се еден од водечките хитови за оваа сезона и тие се одличен избор доколку сакате да го истакнете вашето лице. Но, девојките и покрај тоа што ги обожаваат впечатливите кармини во темна нијанса, најчесто ги избегнуваат плашејќи се дека преку цел ден ќе мораат да се грижат и да ја поправаат шминката. Но […]

video-3-odlichni-vezhbi-za-top-f.jpg
Овие вежби ќе ги активираат мускулите на целото тело, ќе го забрзаат пулсот и ќе ви помогнат брзо да ги согорите калориит. Ако редовно ги повторувате, на забавен и едноставен начин ќе дојдете до телото што од секогаш сте го посакувале. Познатата фитнес инструкторка Зузка Лајт на својот Јутјуб канал ги откри своите најомилени 3 […]

187.jpg
На свадбата на Северина и Игор Којиќ недостасуваше еден член од неговото семејство. Неговата сестра Наташа (31) наводно поради обврски не можела да дојде од Лос Анџелес, каде живее веќе седум години, а каде се пресели поради желбата да се пробие на тамошниот пазар создавајќи музика, но и појавувајќи се во филмови и видео спотови, […]

jelena-rozga-go-pretstavi-spotot.jpg
Хрватската пејачка Јелена Розга пред неколку дена го претстави спотот за нејзиниот нов потенцијален хит „Отров“. „Постојат песни кои веднаш по неколку такта знаете дека ви припаѓаат и кои ги чувствувате. Отров ја имаше таа необјаснива магија која ме маѓепса веднаш. Оваа песна е порака за сите жени секогаш да бидат свои и никогаш во […]

nia-nastapi-7ma-gala.jpg
Седмата гала вечер помина во знакот на странските хитови. Погледнете ги настапите на 10 те натпреварувачи: httpv://www.youtube.com/watch?v=yW5x0IFmQnI httpv://www.youtube.com/watch?v=qj_0wprZRCU httpv://www.youtube.com/watch?v=eZqfswcDJ7A httpv://www.youtube.com/watch?v=OpvxgeIrTZ0 httpv://www.youtube.com/watch?v=YnBV7K-LvCE httpv://www.youtube.com/watch?v=eLcsMjNO4Fo httpv://www.youtube.com/watch?v=-w360C1FMTo httpv://www.youtube.com/watch?v=6hxlgx2gNc8 httpv://www.youtube.com/watch?v=zIeTlWXbJJ0 httpv://www.youtube.com/watch?v=nFFSP1et_44

1711.jpg
Ако сте долго време надвор, а температурите се ниски, сосема е нормално да почувствувате студенило во прстите. Но, ако сте во топла просторија со часови и целото тело ви гори, a само рацете ви се смрзнати, веројатно се работи за некоја од овие 10 причини: 1. Raynaud пореметување Ова е состојба во која крвните жили […]

1611.jpg
Ако сакате да си го раздвижите мозокот, веруваме дека овој предизвик со пресметување ќе ви биде забавен. Можете и да си запишувате, ако така ви се чини полесно. Опашката на рибата тежи 2 килограми. Главата на рибата тежи колку опашката и половина тело. Телото на рибата тежи колку главата и опашката. Колку килограми тежи целата […]

1513.jpg
Покрај тестовите за интелигенција постојат и други начини кои можат да ви помогнат да процените дали некој е паметен или не. Интелигенцијата често се мери со тестови кои се мета на критика, бидејќи не ја вклучуваат и креативноста во себе. Па, психолозите константно се обидуваат да најдат нови и поефикасни начини на мерење на когнитивните […]

edinstveniot-mazh-koj-tancuva-na.jpg
„Високите потпетици отсекогаш ми биле симбол за совршено изразување на силата и кршливоста. Исто така ја претставуваат различноста, во животот и во танцот. Гласно велат дека сум слободен и удобно ми е со тоа кој сум и што сум, без разлика што мислат луѓето,“ гласи објаснувањето на Јанис за својата пасија. Јанис Маршал има кореографии […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris