Month: м.г

.png
Најскапото шише обложено со злато и дијаманти чини скоро 3 милиони долари. Шампањот е пијалок што се отвара во посебни и празнични прилики, а една таква е и новогодишната ноќ. Денес, 31 декември, го слави својот ден! Ова пенливо вино потекнува од Франција, во провинцијата Шампањ. Дом Перињон, слеп монах во бенедиктинската опатија во Хаввилер, […]

1380446.jpeg
Кој вели дека кафето е резервирано само за утрото? Зошто да не се наздрави за годината што претстои со нешто сосема друго Одбројувањето до крајот на оваа година, кое за жал не ни донесе ништо добро, веќе започна. Ако сте еден од љубителите на силно кафе што не може да го замисли почетокот на денот […]

GettyImages-819370562.jpg
Меѓу необичните традиции за Нова година, како што има низ целиот свет, се истакнува обичајот да се носи црвена долна облека во Новата година. Би помислиле дека оваа традиција ја измислиле производителите на долна облека, со цел да ги охрабрат жените да мислат дека следната година „мора“ да влезат како секси Дедо Мразици, но не […]

130875456_1018765501968713_4997670346065825984_n_1000x0-2.jpg
Анастасија Ражнатовиќ се подготви за новогодишната ноќ, па сподели со сите како изгледа. Пејачката објави кратко видео од вилата на Дедиње, кое ги остави сите без здив, особено посилниот пол. Анастасија однапред им ја честиташе Новата година на сите и го покажа својота црвена тоалета, која го зачини со сјајни обетки.

40965_jelena-karleusa_f.jpg
Кога таа разговара, обично сите внимателно слушаат што има да каже, но досега немавме можност да ги видиме солзите на Јелена Карлеуша. Барем не во програмата во живо. Првата асоцијација кога ке се спомене името на Јелена Карлеуша е лавица, онаа која не се плаши да каже што мисли и која им го кажува на […]

kris.jpg
Многумина не знаеја дека таа се врати на стариот порок по трагедијата Пред скоро три месеци во светот одекна веста дека манекенката, водителка и сопруга на пејачот Џон Леџенд, 34-годишната Криси Тајген, го загубија синот Џек по компликациите во петтиот месец од бременоста. View this post on Instagram A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) […]

cupcake-candy-food.png
На почетокот на оваа година, на Инстаграм се појави нов кориснички профил наречен @pitajdoktora. Неговата тема е одговарање на прашања во врска со здравјето од неговите следбеници, а одговорите заинтересираа многумина и денес овој профил има 19,2 илјади следбеници. Зад овој профил стојат четворица лекари – специјалист по семејна медицина, специјалист по неврологија, интерна медицина […]

2042409_profimedia0008145900_ls-s.jpg
Значи, со новогодишниот бакнеж, влегуваме во година во која сакаме да бидеме полни со љубов, страст и бакнежи. Се верува дека отсуството на бакнеж точно на полноќ укажува на осамена година или низа лоши средби. Повторно, бакнување некого само заради ред е полошо од тоа да не бакнуваш никого. Страствениот новогодишен бакнеж, исто така, најде […]

8f848eaa0d40824c10eb6c96414d0eb32eadb975.jpg
Она што е многу интересно е начинот на кој некои земји го одбележуваат почетокот на Новата година. Обичаите потекнуваат од паганската ера на нашата историја, кога човекот бил потчинет на природата. Сите феномени на земјата беа поврзани со настани во природата. Денес е Нова година поврзана со календарот и започна кога Гаиус Јулиј Цезар првпат […]

2421201_profimedia0171396403_ls-s.jpg
Новогодишната трпеза не може да се замисли без руска салата и секој љубоморно го чува својот најдобар рецепт од сите. Она што е многу важно за најдобрата руска салата и најголемата тајна е всушност точниот сооднос на количините на различни состојки што ги користите во салатата. Состојки: 6 излупени варени компири, еден или повеќе моркови […]

1380144.jpeg
Позната како голема обожавателка на бохо стилот на облекување и моделот tie-dye, што стана голем моден тренд во годината обележана со пандемија, овој поранешен ангел на Викторија Сикрет уште еднаш ја покажа својата љубов кон овој стил. 39-годишната Амбросио ја одржува својата манекенска линија во спортот, особено во одбојката на плажа, а овој пат тоа […]

kloi-kardasijan-1-460x0-1.jpg
Се чини дека најпознатата ријалити sвезда на светот, Ким Кардашијан (40) е среќна што нејзината помлада сестра Клои Кардашијан (36) и поранешното момче Тристан Томпсон (29) се смирија, барем според шпекулациите на странските медиуми Додека Клои му помага на Томпсон да се пресели во Бостон, каде што моментално игра за кошаркарскиот клуб Селтикс, нејзината сестра […]

shutterstock623234303-460x0-1.jpg
Дневните случаи на корона вирус и бројот на болнички пациенти го надминуваат максимумот. Новиот мутиран вид не изгледа дека е посериозен од претходните верзии, но неговата преносливост ја прави свеста за симптомите позабележителна. Еден од главните знаци на предупредување за ковид 19 може да се види во конзистентноста на столицата. Се верува дека зад оваа […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris