Month: м.г

macaron-24622471920-460x0-1.jpg
Нутриционистите велат дека едно нешто е клучно Нова година – нови одлуки! Секој 31 декември се колнеме дека од утре ќе држиме диета и ќе изгледаме совршено за неколку месеци. Но, ретко кој го постигнува тоа, затоа што или ја губи мотивацијата или ги крева рацете доколку резултатите не се брзо видливи. Лијан Вард од […]

elsa-hosk-3-830x0-1.jpg
Шведската манекенка и Ангел на Викторија, Елса Хоск (32) беше фотографирана со огромен труднички стомак додека одеше по ридовите над Лос Анџелес со нејзиниот партнер Том Дали. Имено, 32-годишната убавица во оваа прилика носеше сив дуксер, црни хеланки и бели патики, а изгледаше значително поразлично отколку во ревиите на „Victoria’s secret“, додека некои фанови велат […]

halle-1.jpg
Иако влезе во 54-та година од животот, актерката и оскаровка Хали Бери е во најдобра физичка состојба од сите познати личности во Холивуд, дури и од оние многу помлади од неа. Нејзината посветеност кон фитнес вклучува не само вежбање во теретана, туку и строга диета и диети кои го подмладуваат нејзиното тело и ја прават […]

led-svetla-UV-shutterstock_517012246-910x765-1.jpg
Во една неодамнешна студија, истражувачите откриле дека УВ-диоди кои емитуваат светлина можат брзо и ефикасно да го убијат вирусот корона HCoV-OC43. Доколку идните истражувања открија дека тие се исто така ефикасни против САРС-CoV-2, оваа технологија може да биде ефтин начин за дезинфекција на површини, системи за вентилација и системи за вода во болници и индустриски […]

219197_profimedia0500079488_ls.jpg
Освен во гените, тајната на нејзиниот изглед лежи во правилната нега и исхрана, како и во континуираното чистење и хидрирање на лицето. Како и сите жени, Синди има малку „домашен“ трик, а нејзиниот лежи во примената на состојки што можеме да ги најдеме во сечија кујна. Синди Крафорд во февруари ќе го прослави и својот […]

profimedia-0226907279.jpg
Еден од најгледаните и најинтересните разводи во Холивуд од страна на медиумите е оној на 58-годишниот актер Том Круз и 42-годишната Кети Холмс. Двојката, која привлече големо внимание од самиот почеток, како поради разликата во возраста, така и поради поврзаноста на Том со саентолошката црква, во која тој еднаш ја вклучуваше и Кејти, по шест […]

stock-photo-christmas-spice-potpourri-in-a-basket-on-old-weathered-wood-541880281_1000x0.jpg
Идеална ароматерапија за телото и нашите сетила, а можете да направите сами за помалку од една минута! Потпурите се мешавина од исушени билки кои служат и како украс и како начин да го освежите домот со нежни мириси. Во половина литар вода, варете на тивок оган три стапчиња цимет, парчиња портокал, две лажички морско оревче […]

profimedia-0370867906-1.jpg
Американскиот филмски актер, режисер, сценарист и продуцент, Џорџ Клуни, покрај бројните хитови на големото платно, е познат и како еден од, според многумина, најзгодните мажи во Холивуд. Но, што ако ви кажеме дека овој заводник ќе го прослави својот 60-ти роденден за неколку месеци? Иако можеби не дава таков впечаток, но на 7 мај Џорџ […]

zastitna_maska_virus_pixabay.png
Психологот Мирјана Назор изјави дека потешкотијата со дишењето е субјективен впечаток за луѓето кои носат маски. “За некои луѓе, имањето нешто над лицето и устата навистина предизвикува непријатност, нервоза, па дури и чувство на задушување. Но, тоа чувство на непријатност е само во нашата глава. Многумина сега се прашуваат зошто треба да ги носат и […]

400946_screenshot-13_f.jpg
Цеца реши да ја освежи својата архива на фотографии, па денес излегоа фотографии и снимки од нејзиното последно снимање. Ражнатовиќ позираше во елегантен црн фустан од тантела, а целата комбинација беше надополнета со длабоки црни чизми, а нејзиниот изглед никогаш не остави никого рамнодушен. View this post on Instagram A post shared by C E […]

koktel-perece-830x0-1.jpg
Состојки: 1/2 квасец 1дл млеко 250 гр маргарин 2 жолчки 3 цели јајца сол по вкус 500 гр брашно Подготовка: Истурете брашно во сад за мешање, додадете лажичка сол, распарчен квасец, млеко, две жолчки и едно цело јајце, како и маргарин кој е омекнат на собна температура. Месете го тестото додека не започне да се […]

gemstone-6656981920-830x0-1.jpg
Кристали и полускапоцени камења отсекогаш се користеле за чистење на аурата и привлекување добра енергија. Накитот збогатен со светкави кристали им е особено драг на жените, бидејќи ги инспирира да се чувствуваат моќно, мистично и привлечно. Во терапијата со кристали, четири полу-скапоцени камења имаат посебно значење – розев кварц, кунзит, родокрозит и лепидолит. Покрај тоа […]

boje-830x0-1.jpg
Иако не го гледаме, сончевите зраци испуштаат цела низа бои – од црвена, портокалова, жолта, до сина, зелена, индиго и виолетова. Боите што се забележуваат припаѓаат на видливиот дел од спектарот, а нивната енергија влијае на целокупното здравје на една личност, како и на флората и фауната. Терапија со боја, или хромотерапија, се користела во […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi