Month: м.г

h_53973839_1000x0.jpg
На видео објавено вчера, Хопкинс (82) ги замоли гледачите да се радуваат во 2021 година после, како што рече, тешка година, полна со тага за многу, многу, многу луѓе. – Пред 45 години, доживеав итен повик. Одев кон катастрофа, се опијанив до смрт – изјави британскиот актер најпознат по улогата на Ханибал Лектор во филмот […]

untitled-design-26.jpg
Луѓето од Велика Британија, Австралија и САД веќе некое време споделуваат фотографии од своите деликатеси на социјалните мрежи, а главната улога ја имаат смоквите на тост. Гурманите ширум светот комбинираат смокви и со слатки и солени состојки. View this post on Instagram A post shared by Nicole – Gluten Free Vegan (@nogluten.nicole) Побарувачката на клиенти […]

download-9.jpg
Состојки за основата: 300 гр бисквити 180 гр путер Состојки за крем: 500 гр крем сирење 500 мл шлаг 60 гр кокос 60 гр мелени бисквити Состојки за прелив од карамела: 6 лажици шеќер 3 лажици кисела павлака Дополнително: 250 ml шлаг Подготовка: За основата ,измешајте мелени бисквити со стопен путер. Притиснете ја добиената мешавина […]

stojak-foto-rajko_400x0.jpg
Бомба! Пејачката Стојанка Новаковиќ Стоја во неколку наврати истакна дека ја сака својата „полна“ линија и дека на тој начин се чувствува подобро. Дали пејачката во меѓувреме се предомислила или е нешто друго, останува да видиме, но нејзината последна фотографија на Инстаграм целосно ја шокираше јавноста. View this post on Instagram A post shared by […]

shutterstock_1398083150_400x0.jpg
Богатите и сиромашните луѓе ги делат само овие 12 едноставни правила. Начинот на живот е клучот за успех на сите полиња и овие навики можете да ги усвоите денес. Еве што прават сите успешни и богати луѓе секој ден: Читаат редовно Богатите повеќе би сакале да го поминуваат своето време со книга отколку со забава. […]

310129_untitled-7_f.jpg
Пејачката Дара Бубамара наводно решила да замине на операција на градите, сака да ги намали за број, бидејќи овие сега и го отежнуваат тренингот Таа ја коригираше својата исхрана и секој ден е во теретана, а Тони се грижи за неговиот изглед, па често тренираат заедно. Сепак, Дара изгуби многу килограми и сега нејзините големи […]

172762_pexels-karolina-grabowska-5716520_f.jpg
Ноќта што ги одделува старата и новата година е магична, а е придружена со бројни верувања… До одреден степен, самите ја создаваме магијата на оваа ноќ, со посебни ритуали. Постојат многу знаци за тоа што треба да се направи ноќта помеѓу 31 декември и 1 јануари, всушност, што не треба да се прави. Пред да […]

dreamstime-xxl-89429517.jpg
Од почетокот на пандемијата, луѓето повеќе седат дома и купуваат повеќе сексуални играчки, а некои избираат поперверзни опции од вообичаеното, а продажбата на садомазохистичка опрема е во пораст. Луѓето купуваат повеќе сексуални играчки во текот на 2020 година, а производите се поперверзни од кога било порано затоа што се повеќе луѓе купуваат опрема за садомазохистички […]

slavlje_povodom_rodjenja_zeljk__245806__photo_E-Stock_caslav_vukojicic_400x0.jpg
Секогаш самоуверена!За фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, годината беше успешна, пред сè на приватното поле, бидејќи таа стана баба. Пејачката е среќна поради тоа, но секако дека не се чувствува како баба и честопати сака да истакне преку шега дека е баба исклучиво на нејзиниот внук Жељко. Очигледно е дека Цеца изгледа одлично, но за […]

1378762.jpeg.jpg
Откако минатата недела кружеа информации на Твитер дека поранешната водителка и инструкторка по јога, Хиларија Болдвин фалсификува некои приватни информации, таа реши да и се обрати на јавноста. Таа така призна дека нејзиното вистинско име е Хилари, рече дека е бела и дека всушност е родена во Бостон, а не во Мајорка, како што тврдеше […]

pjimage_epUDuYu.jpg
Џанлука и приреди изненадување на својста избраничка. Танцуваше нон стоп додека подготвуваше пица во вистинска печка за пекари. Потоа и ја послужил на својата партнерка со љубовна порака. Италијанскиот милионер и плејбој Џанлука Вакки (53) со девојката Шерон Фонсека (25) доби ќерка Блу Ерусалема пред два месеци. Италијанските медиуми јавуваат дека Џанлука признал дека нивната […]

126205681_1598350990348942_1721809667878126725_n.jpg
Таа имаше само 11 години кога ја започна својата прва модификација на телото и оттогаш не запре. Кјара (19) од Рим, Италија, имала бројни модификации на телото, од истегнување на ушите до тетовирање на јаболчниците, но тогаш сфатила дека сака да изгледа повеќе женствено. Почна да носи розови работи, да вежба, да се дотерува и […]

koko.jpg
Во близина на Санкт Петербург, во селото Истинка, Андреј и Викторија Вакрушева се одлучиле на еден необичен потег – да изградат реплика од најголемата египетска пирамида, односно Кеопсовата пирамида во Гиза. Тие сакале пирамидата да биде што реалистична, така што направиле реплика и од подземните одаи и од саркофагот. Како што наведуваат руските медиуми, Андреј […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris