Month: м.г

eva_longoria-gq_mexico-hq_scans_0081-copy.jpg
На насловната страница на декемврискиот број на мексиканското издание на магазинот GQ се појавила разголена фотографија од латино убавицата Ева Лонгорија. Актерката позирала во бела долна облека со пуштена коса. Иако полека се наближува кон петтата деценија од својот живот, Ева Лонгорија (37) и понатаму изгледа совршено. Во бели гаќички и брусхалтер се фотографирала за […]

kukli.jpg
Француската уметничка Лоренс Руе прави неверојатно реалистични кукли кои сепак се и застрашувачки бидејќи изгледаат како вистински, живи девојчиња, кои само што не трепнале и проговориле. Погледнета ја оваа кукла со сини очи и долга црвена коса и пегички на носот. “Очите се направени од стакло, а косата им е претежно права“, вели Руе за […]

jeff_zucker.jpg
Американската телевизиска мрежа “Си- Ен- Ен“ го именувала Џеф Цукер за нов извршен директор, во настојување да фати чекро со своите ривали “Фокс нуз“ и “Ен- Би- Си“, зад кои почнале да заостануваат по гледаност. Цукер е поранешен директор на медиумската компанија “Ен- Би- Си Јуниверсал“, пренесуваат агенциите. Откако ја напуштил оваа медиумска компанија, Цукер […]

ginisov-rekord.jpg
Ова досега никој не успеал да го направи! Лаша Патараја од Грузија, се обидел да го собори Гинисовиот рекорд. Тој повлекол камион тежок 8,28 тони и тоа со своето уво! Организаторите велат дека резултатите че бидат испратени до Гинисовите рекорди.

Love-Doesnt-Need-To-Be-Perfect.jpg
Некои врски раѓаат вредни спомени, други – бесценети лекции. Љубовта ќе ви донесе романтични моменти и еуфорични емоции, кои ќе сакате да ги помните цел живот, но и грешки, тага, болка, од кои ќе научите многу. Неверството и лагата не се грешки, туку избор што личноста свесно или несвесно го прави. Ако ја слушнете познатата […]

koza.jpg
За да ја негувате правилно, прво мора да знаете кој тип на кожа имате. Постојат четири основни видови на кожата – нормална, сува, мрсна, комбинирана и чувствителна кожа како петта категорија. Нормална кожа – кожата е фина, еластична и мазна. Лојните жлезди и потните жлезди работат избалансирано, и нивните пори се невидливи. Кожата е мека и […]

luksuzen-glusec.jpg
Сите оние кои уживаат во индустриски дизајн и воздивнуваат на иновациите од светот на гаџетите, овој титаниумски глушец е вистинска причина за радост… Холандскиот Intelligent Design е многу горд на глушецот на кој не може да му се оспори луксузниот имиџ и елеганција. Направен е од првокласен титаниум кој се користи во ентериерите и за […]

kocki.jpg
Потребни состојки: За кора: 150гр маргарин 2 чаши вода 2 чаши шеќер 3 чаши брашно 3 лажици какао 2 кесички ванилин шеќер 2 кесички прашок за пециво 2 лажици рум За фил: 500мл млеко од соја 4 лажици пченкарно брашно лажица шеќер 4 лажици мед 250гр маргарин За глазура: 150гр посно чоколадо лажица мед 80гр […]

oriz.jpg
Потребни состојки: 3 лажици масло чешне лук 3 лажици излупени бадеми 2 главици кромид 500гр овчо месо сол пиперка 2 лажици доматно пире 750мл супа со месо 250гр ориз 100гр суво грозје Начин на подготовка: Маслото загрејте го во тенџере и во него испржете ги бадемите со лукот. Извадете го лукот, па во тенџерето додадете […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris