28 мај, 2017

Радио

Леброн незадржлив против својот поранешен тим

2 декември, 2010, Нема коментари
Синоќа во НБА лигата беа одиграни само два натпревари. Леброн Џејмс по прв пат од кога го носи дресот на Мајами се врати во Кливленд и беше најзаслужен за убедливата победа на тимот од...

Кристијано Роналдо на лекарски прегледи

1 декември, 2010, Нема коментари
Пред утриснкиот тренинг на Реал Мадрид, најголемата клубска звезда, Кристијано Роналдо беше на лекарски прегледи кој покажаа ситна повреда на тетивата на десниот зглоб. За португалскиот напаѓач следува физикална терапија и детални лекарски прегледи...

Рамос: Им се извинувам на Чави и Пујол

1 декември, 2010, Нема коментари
Пред медиумите денеска излезе Серџо Рамос, за многуминатрагичарот на “Ел Класико” во кое во понеделник, неговиот тим загуби од Барселона со 5-0. Освен неколкуте лоши потези Рамос се истакна и со пргавоста која особено...

Стив Неш го објави разводот, еден ден откако му се роди син

30 ноември, 2010, Нема коментари
Ѕвездата на Феникс Санс, изјави дека тој и сопругата Александра се во процес на развод. Ова соопштение го дал во саботата, само еден ден откако се родил нивниот син Матео. Тој рекол во неговата...

Мурињо: Игравме очајно, но заостануваме само два, не 20 бода

29 ноември, 2010, Нема коментари
Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо не го криел разочарувањето по дебаклот на гостувањето кај Барселона, која славеше со 5:0. “Ништо не сторивме како што требаше на овој натпревар. Ништо не реализиравме од нашите...

Федерер како некогаш

28 ноември, 2010, Нема коментари
Рожер Федерер дојде во одлична форма во Лондон, што на крајот ја потврди бидејќи во финалето го совлада првиот тенисер на светот, Рафаел Надал, со 2:1 во сетови. Шпанецот по првиот загубен сет успеа...

Надал го победи Ѓоковиќ

24 ноември, 2010, Нема коментари
Светскиот рекет број еден Рафаел Надал, и третиот на листата Србинот Новак Ѓоковиќ беа во жестока битка повеќе од еден час, пред Ѓоковиќ загуби својот фокус, откако му настанаа проблеми со окото. Надал успеа...

“Јувентус” го мерка Бербатов

22 ноември, 2010, Нема коментари
Италијанскиот гигант Јувентус е подготвен да даде понуда до Манчестер Јунајтед за нивниот талентиран, но променлив во форма напаѓач Димитар Бербатов.Поранешниот Бугарски интернационалец во последно време не е во посакуваната форма, тој во последните...

Совршена ноќ за Пау Гасол и Лос Анџелес Лејкерс против Голден Стејт Вориорс

22 ноември, 2010, Нема коментари
Финален резултат, Лејкерс против Вориорс, 117 – 89 Ноќ за памтење за центарот на Лејкерс, Пау Гасол. Тој во натпреварот против Голден Стејт Вориорс во игра помина 30 минути и постигна 28 поени. Гасол...

Бензема на мета на Тотенхем

22 ноември, 2010, Нема коментари
Неколку различни медиуми, а меѓу нив и шпанска “Марка”, пишуваат за желбата на Тотенхем веќе во јануари во своите редови од Реал МАдрид да го доведат францускиот репрезентативен напаѓач Карим Бензема (22). Менаџерот Хари...

Реина: Меси е покомплетен играч од Роналдо

22 ноември, 2010, Нема коментари
Голманот на Ливерпул, Пепе Реина пред “Ел Класико” открил како гледа на двајцата веројатно најдобри фудбалери на светот, Лео Меси и Кристијано Роналдо. “Барселона е благ фаворит бидејќи игра на свој терен и мислам...

Роналдо: Не ловам рекорди и не ме интересираат лични награди

21 ноември, 2010, Нема коментари
“Тоа што постигнувам погодоци е добро за Реа, а тимот ми е пред се. Дел сум од тимот, така се чувствувам и така се однесувам” – изјавила ѕвездата на Реал. Роналдо тврди дека се...

Мурињо: Сер Алекс е фантастичен

21 ноември, 2010, Нема коментари
Португалецот му се восхитува на менаџерот на Јунајтед, но не го заборавил ни својот ментор, покојниот Боби Робсон. Тренерот на Реал Мадрид, Жозе Мурињо има само најубави мисли за менаџерот на Јунајтед, Алекс Фергусон....
Почетна // Категорија "Спорт" (Page 59)
Горе