Month: м.г

188.jpg
Скала деи Турчи (во превод „турски скали“ е карпеста плажа на брегот на Реалмонте, во близина на градот Порто Емпедокле, на југот во Сицилија, Италија. Поради нејзината необична бела боја, како и по честото спомнување во детективските дела на писателот Андреа Камилери, плажата станала туристичка атракција, а исто така е предложено и да се вброи […]

1710.jpg
Како Малта да не е прекреасна сама по себе, па на нејзиниот северозападен дел може да се најде магичното село Свитхевен, направено во 1979 година, за потребите за филмот за Попај. Кога Волт Дизни и Парамаунт одлучиле да направат игран филм за популарниот јунак Попај, продуцентите како локација го избрале малиот залив на северозападот од […]

1416.jpg
Уживајте и релаксирајте се во оваа неверојатна приватна куќа. Куќата “Chongwe River House” е спектакуларен подвиг на архитектурата и се наоѓа во прекрасната Замбези долина на тивката Чонгве река. Поточно, во Република Замбија, независна држава во Јужна Африка. Куќата е изработена целосно од диво дрво и феро ѕидови и оваа ексклузивна вила во Замбија обезбедува […]

napravete-sami-potpetici-so-meta.jpg
Во денешната статија ќе ви покажеме, како сами да си направите модерни потпетици со метални врвови, кои во последно време постојано се присутни во колекциите на водечките модни куќи како ,,Christian Louboutin и Louis Vuitton”. Најдете малку слободно време, земете еден стар пар на чевли и храбро дејствувајте. Трансформацијата е лесна и забавна, а резултатот […]

imajte-i-vie-polni-usni.jpg
Ако имате тенки усни, но сонувате за барем малку пополни усни, тогаш на помош доаѓа шминкерката Лиза Олдридж која преку видео ќе ви помогне како визуелно да ги зголемите усните. Таа дава неколку совети за оптичко тампонирање и зголемување на усните. Модел во случајот е шармантен британски модел, која има видливо потенка горна усна во споредба […]

kombinirajte-shto-da-nosite-na-r.jpg
Сакате на работа секогаш  да изгледате убаво, згодно и елегантно. Постојат неколку парчиња облека кои редовно можете да ги комбинирате, само мора да внимавате кое со што комбинирате, за да не направите моден гаф.

1318.jpg
Заборавете ги безпотребните трошоци и скапите козметички препарати. Добриот стар кромид, може да биде доброто решение за вас, доколку косата ви е ретка , слаба и ви опаѓа. Третманот за коса со кромид не само што е природен лек, туку рецептот е и сосема сигурен. Кромидот е богат со сулфур и помага при растењето на […]

1218.jpg
Берлинскиот техно клуб „Berghajn“ е познат по своите револуционерни звуци и светлосни ефекти. Во овој клуб пуштаат музика најдобрите светски диџеи, и важи за клуб во кој е тешко да се влезе, не затоа што не сте славни, туку затоа што не сте доволно „луди“. Клубот се отвора во петок навечер и во него журките […]

1121.jpg
Се подготвува лесно, без развлекувањe на кори и состојките се мешаат во еден сад. Потребни состојки: 2 јајца 200ml јогурт 1 прашок за печиво 400g брашно 100g шунка 100g сирење 5 кисели краставички Масло, сол и бибер Зеленчук по желба Подготовка: Исечкајте ги краставичките и шунката на ситни коцки. Во длабок сад соединете ги сите […]

1021.jpg
На прв поглед може да ви делува чудно и по малку непријатно, но оние кои го испробале сексот со „The Handie“ тврдат дека постигнале огромно задоволство. Силиконската ракавица има дел од каде што тече лубрикант кој ја олеснува работата, а покрај тоа има и нежни вибрации кои го зголемуваат задоволството. Темпото и јачината ја одредувате […]

922.jpg
Многу девојки и жени сметаат дека треба сè да истакнат и целосно да се покажат и претстават пред мажот кој ги привлекува. Трудејќи се да се покажат во најдобро светло, често избрзуваат, претеруваат и грешат. Затоа, добро е да знаете кои работи ги одбиваат мажите, иако вие сметате дека така е правилно. 1. Претерана шминка […]

823.jpg
Актерката која наскоро ќе наполни 52 години, очигледно не се грижи за тоа како изгледа надвор од црвениот тепих. Џоди Фостер има богата кариера, многубројни гламурозни појавувања и драматични улоги со кои го освои светот. Но, и понатаму не е опседната со својот изглед. На улиците на Њујорк оваа добитничка на 2 Оскари беше фотографирана […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris