Month: м.г

11-4.jpg
На островот Крит се наоѓа овој прекрасен хотел, кој ги нуди дел од најубавите погледи на море. Хотелот Елунда Пенинсула е ексклузивна дестинација, така што стандардните апартмани излегуваат од игра. Тука има само пространи соби, со скап мебел, светли ѕидови и поглед кој го одзема здивот. Погледнете како дизајнерите успеале да ги измешаат боите и […]

10-5.jpg
Состојки: Тесто:  8 жолчки од јајце;  8 белки;  200 гр. шеќер;  200 гр. путер;  300 гр. афион (мак);  120 гр. пржени и мелени лешници;  Околу 250 гр. мармалад од сливи. Глазура:  150 гр. чоколадо;  150 мл. слатка павлака;  2 кесички ванилин шеќер. Подготовка: Со миксер матете го путерот со 100 гр. шеќер. Кога смесата ќе […]

9-7.jpg
Еден лесен и ефикасен начин да ја зголемиме подвижноста и да се решиме од болките во коските и мускулите. Лекот содржи само лук и маслиново масло. За да го подготвите овој лек ќе ви бидат потребни 400 грама ситно исецкан лук. Ставете го лукот во тегла и дополнете ја со квалитетно маслиново масло. Оставете смесата […]

8-10.jpg
Bride Side направи интересна статија за тоа кои процеси се случуваат во телото доколку секојдневно употребувате мед и цимет. 1. Спречува стареење Слободните радикали (оксиданти) агресивно го оксидираат ткивото и ги уништуваат клетките, што може да доведе до предвремено стареење и болести. Антиоксидансите ги неутрализираат слободните радикали, со што се намалува процесот на стареење. – […]

7-14.jpg
Некои луѓа сметаат дека сексот останува ист до длабока старост, но нашето тело е сложен механизам. Додека со телото до средината на 20-тите години управуваат големи количини на хормони, најчестите проблеми на помлада возраст за мажите се предвремена ејакулација, а за жените тешкотијата при постигнување на оргазам. По 30-тата работите се менуваат, а оваа промена […]

6-14.jpg
Шминкањето нема исти правила за летната и за зимската сезона. Во зима им е особено тешко на лицата со сува кожа, а познатиот шминкер Едвард Круз советува како да избегнете „препудрување“. Имено, тој препорачува во зима да се нанесува пудрата со помош на сунѓерче. Нежно натапкајте ја и нанесете некое хранливо масло за лице и тоа […]

5-16.jpg
Јелена Карлеуша неможе да преболи што се врати во Србија од Милано, каде што беше специјална гостинка на Донатела Версаче на Неделата на мода. Пејачката е и понатаму под впечатоци од најпрестижното модно случување во светот, па враќањето во реалноста и падна многу тешко. Јелена на социјалните мрежи се пожали како на кратко изгледа нејзиното […]

4-17.jpg
Откако српскиот бизнисмен Милан Поповиќ се избори пред хрватскиот суд за рамноправно старателство над синот Александар, кој го има со пејачката Северина Којиќ, тој и понатаму води борба околу тоа малолетниот син да не се експонира на социјалните мрежи. Имено, Инстаграмот на Сверина по трет пат и ги отстрани фотографиите на кои лицето на детето […]

presekol-chetka-za-ve-ce-shkolka.jpg
Јутјуберот „Crazy Russian Hacker“ прикажува прилично интересен и корисент трик кој ќе ви заштеди многу време. Имено, во раце зел четка за чистење ве-це школка и ја пресекол на половина… Погледнете сами што направил:

ova-ne-e-mozhno-koga-kje-vidite.jpg
Ова е толку испланирано, што човекот на кого му е украден телефонот едноставно нема појма што се случило… Ако некој не снимел со камера, никој не би верувал во ова… Овие вистински професионалци на својот „занает“ толку го збунуваат човекот што тој на крајот веројатно ќе помисли дека го изгубил телефонот. Внимавајте на јавни места, […]

stavil-12-klinci-vo-limon-koga-k.jpg
Интернетот секојдневно не воодушевува со својата содржина. Речиси секој ден можеме да наидеме на некое неверојатно видео од кое нешто ќе научиме. Сите добро знаеме дека огнот е еден од најважните и најпотребни „алати“ кои ни се потребни за преживување во дивина. Но, дали знаевте дека оган можете да запалите со помош на лимон и […]

podignale-dron-na-neboto-nad-aus.jpg
Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите од страна на советските трупи, страшната атмосфера и натаму е присутна во нацистичкиот концентрационен логор Аушвиц во Полска. Подигнат е 1940 година, а ослободен е 5 години подоцна. Навистина е […]

vaka-izgleda-raskrsnica-bez-sema.jpg
Сообраќајните знаци и семафори постојат од многу добра причина, па сосема збунувачки е фактот што се уште постојат места на кои воопшто нема сигнализација. Замислете како би изгледала ситуацијата на многу прометна раскрсница каде воопшто нема семафори или знаци. Секако, би настанал хаос како овој од едно мало градче во Кина…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris