Month: м.г

-2-e1538144934892.png
Личниот тренер Тамара Приџет најчесто се сретнува со прашањето кои протеини да се земаат. Кажува дека најчестиот одговор на тоа гласи – зависи. “Обично ги прашувам клиентите што е нивна цел, односно дали сакаат да се поправат, да ослабнат или да ја задржат постоечката тежина”, вели.покрај тоа, важна и е и информација како човекот се […]

-3-e1538144761944.png
Многу лесно може да се случи да ја заборавите лозинката или PIN-от, особено ако користите повеќе Android уреди. Некогаш запишувавме лозинки или PIN-кодови, денес можеме да го отклучиме телефонот со своето лице, втиснување на прст или со зеницата на окото. Сепак, многу лесно може да се случи да ја заборавите лозинката или PIN-от, особено ако […]

-1-e1538144256831.png
Истражувањето, кое компанијата го објавува 28. години по ред, го разгледува проблемот на сопствениците на автомобили во период од дванаесет месеци. “J.D. Power and Associates”, најпрофитабилната компанија за истражување на задоволството на купувачите според квалитетот и долгорочната сигурност на новите возила, ги објави резултатите од последното истражување во кое се откриени искуствата на сопствениците на […]

kala-e1538143998267.jpeg
Вистинска приказна за хероизмот што не се одвива во воена зона, ниту во болница, туку на станицата Викторија во Лондон во 2007 година, за време на штрајкот на метрото. Нашиот херој? Транспортен новинар и само-опишан “голема, набиена греда со избричена глава”, наречен Гарет Едвардс, кој прв напиша за ова искуство на блогот metafilter.com. Тој стои […]

-1-e1538143864298.png
Состав: – 500 гр пилешко бело месо – 3 kлажици путер од кикирики – малку маслиново масло – ѓумбир во прав – Бибер, сол, чили – црвена пиперка – кафеави шампињони – кромид – варен ориз Измешајте го месото исечено на коцки со сите зачини и малку вода. Наредете ги на ражничите со зеленчук и […]

2-e1538143649182.jpg
Хотелот “Attrap Reves” во Франција нуди транспарентен меур за живеење што ви овозможува да ја истражите дивината без да се грижите за поставување на шатор или јадење на грав од конзерва. Лоцирани во село источно од Марсеј, просториите на Attrap Reves се транспарентни и ви дозволуваат буквално да спиете под ѕвездите. Дизајнирани од францускиот уметник […]

-3-e1538143378405.png
Еден брачен пар бил “вџашен” кога ја изеле речиси цела салата спакувана во кеса, а потоа меѓу руколата, виделе жива жаба, објавија британските медиуми. Џо Арчер Џој (30) и неговата сопруга Сара Вокер (33) купиле салата во локалната продавница. Дури откако изедоа две третини од руколата спакувана во кеса и одкако беше одстоена два дена […]

-7-e1538143266910.png
Индонезискиот тинејџер, кој работел на рибарски сплав, преживеа 49 дена на море, откако силните ветрови го исфрлија на отворено, објави BBC. Aldi Novel Adilang (19) беше на рибарски сплав 125 километри од Индонезијското крајбрежје во средината на јули, кога поради силниот ветер се скина јажето на сидрото. Бидејќи сплавот нема мотор ниту весла, тинејџерот отпатувал […]

-3-e1538143153430.png
Куќата од 14 век во англискиот град Лавенхем во округот Сафок, каде што е познато дека е роден познатиот волшебник Хари Потер од книгата Џоан Роулинг, сеуште е на продажба, веќе една година од објавувањето на огласот. Старото здание е опишано во книгата “Хари Потер и Реликвиите на смртта: Прв дел” како место каде што […]

-1-e1538142953235.png
Пар чевли изработени од кожа, свила, злато и дијаманти е изложен во Дубаи и понуден на продажба за 17 милиони долари, што е апсолутен рекорд. Чевлите со stiletto потпетици се изложени во хотелот Бурџ ал-Араб. Дизајнирани и изработени во Италија, имаат 236 дијаманти и уште два 15-каратни дијаманти со ознака D (со совршена боја и […]

-e1538142634619.png
Според неодамнешната студија, само неколку минути лесна вежба може да му даде поттик на вашиот мозок во вистински правец. Во минатото, истражувањата откриле дека вежбите можат да подобрат некои аспекти од когнитивните способности и меморијата. Исто така, возрасните лица кои се повеќе физички активни имаат тенденција за зголемување на хипокампусот. Неодамна тимот на Калифорнискиот универзитет […]

-e1538142509529.png
Сигурно веќе знаете некои трикови за убавина со состојки кои инаку се користат во кујната. Тоа не е никаква новост, напротив, некои народи уште од далечни времиња користат цимет, куркума и разни други прехранбени продукти за убавина. Но древниот трик кој ги користат Јапонките за побрзо растење на косата е поедноставен и поевтин од сите […]

kk-e1538142372633.png
Дури и ако не сте љубител на кафе, откако ќе ви откриеме што може да направи за вашиот изглед – ќе го промените мислењето. Ви носиме три примери како кафето може да се искористи за негата на лицето, кожата и телото. Кафе за нега на лице Преполно антиоксиданси, кафето е одличен сојузник во борбата против […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris