Month: м.г

Во филмот “The Avengers” според истоимениот Маварелов стрип за суперхеројот, Хулк ќе го игра Mark Ruffalo. За разлика од предходните модерни филмски екранизации, глумецот ќе го игра и ликот на Брус Банер, но и неговата зелена варијанта Хулк, кој во претходните филмови беше прикажуван во CGI технологија.

Фирма за производство на храна ќе мора да плати оштета од 17.000 фунти, како компензација на човекот кој пронајде мртов глушец во лебот, додека подготвувал сендвичи за децата.

Покрај поголемиот посед врз топката за време на целиот натпревар, фудбалерите на Барселона сепак не успееа да донесат победа за својот тим. Натпреварот заврши 1:1, откако први поведоа Рубин со голот на Нобоа од пенал, и подоцна за Давид Виља да постигне израмнување на истиот начин. Славниот Меси влезе во игра последниот половина час пред […]

Интер победи со 4:0 против Вердер во натпреварот на групата А од лигата на шампионите, благодарејќи на Самуел Ето, кој постигна 3 од погодоците. По завршувањето на натпреварот тој изјави дека му е исклучително драго што победил како напаѓач, откако минатата сезона победите ги запишуваше како одбранбен играч. Нашата ѕвезда Горан Пандев отсуствуваше од оваа […]

Манифестацијата во име на македонскиот мед, која традиционално се одржува, започна денес, а ќе трае до сабота пред Спомен куќата на Мајка Тереза на улица Македонија. Во склоп на манифестација во неколку училишта низ Општината Центар, производителите на мед ќе им одржат предавања на учениците се со цел да ги доближат корисните својства на медот […]

Видео снимката која го прикажува швајцарскиот министер за финансии Ханс Рудлф Мерц, како неконтролирано се смее од парламентарната говорница додека одговара на прашање, стана хит на интернет. на прашањето каков е неговиот став во врска со увозот на димено говедско месо, 67 годишниот министер по само неколку реченици се прснаа од смеење, најверојатно на неговата […]

Премиерот на Италија, Силвио Берлускони вчера го доби мнозинството од парламентот за доверба на неговата влада. Позитивно се изјасниле 342 пратеници, а против биле 275. Берлускони уште во август месец го најави покренувањето на прашањето за гласање на доверба на владата, со цел да го провери мнозинството во парламентот по разидување со коалициониот партнер Џанфранко […]

Последниот лидер на бившата СССр, Михаил Горбачов оценил дека одлуката на рускиот пртседател Димитри Медведев да се смени градоначалникот на Москва е сосема исправна, со изјава дека тоа требал да го направи уште пред неколку години. Тој мисли дека градоначалникот на Москва првите неколку години имал направено многу за градот, пред се во социјалната сфера, […]

Силен земјотрес ја погоди Индонезија со јачина од 7.2 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот го погодил источниот дел на земјата, и било издадено предупредување за опасност од цуни кое било брзо повлечено. Американскиот геолошки центар извести дека хипоцентарот на земјотресот се наоѓал на 12,3 километри под површината на океанот.

Комисијата за лустрација донесе одлука, Трендафил Ивановски претседателот на Уставен бил кодош. Членовите на комисијата за лустрација не му поверуваа на првиот човек на Уставниот суд, дека не бил соработник на тајните служби. Комисијата во текот на денот ќе му го достави решението, иако во понеделникот Ивановски се бранеше дека досието кое го имала комисијата […]

Евроамбасадорот Ерван Фуере смета дека битката меѓу Уставниот суд го руши имиџот на Република Македонија како земја со кандидатски статус за членство во Европската унија. Тој не сакаше да ги коментира настаните околу лустрацијата и порача земјата да се концентрира на приоритетите на државата.

Основачот на Microsoft и еден од најбогатите луѓе во светот Бил Гејтс ја подржа мерката за дополнително оданочување на богаташите. Во борбата која се повеќе наликува на битка со гиганти, Гејтс ја дададе неговата подршка за воведување на данок на приходи за богатите во роданта држава Вашингтон. Со ова тој се спротистави на дургите гиганти, […]

Растот на Британската економија во втората половина на ова годишно тромесечие е најголем од минатите девет години. Сепак аналитичарите предупредуваат дека на домашната економија во наредниот период и предстојат тешки денови, покажале податоците на Бирото за национална статистика. Према овие податоци растот на економијата во вториот квартал бил 1,2 %. Јаката експанзија во тримесечниот период […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi