Month: м.г

losi-vistini-za-mazite-610x269.jpg
Ова е листа за неубавите вистини за мажите, кои доколку ги прифатме и сватиме ќе ни биде многу полесно. Не можат да одолеат на заведувањето. За мажот нема нешто повозбудливо од заведувањето. Па искористете го тоа во своја корист. Заведувајте го со танц, во кој полека ќе ги симнувате парчињата облека од себе. Во тој […]

justomartinesmadrid-610x269.jpg
Ако веќе сте оние кои го рециклираат ѓубрето еве еден архитектонски начин. Хусто Мартинез во Мадрид гради катедрала, која целосно е направена од ѓубре и локални отпадни материјали. Мартинез сам ја гради оваа импресивна катедрала, а започнал со градба пред 50 години во едно мирно маало во Мадрид и сеуште работи на истата.

crveno-ovosje-610x269.jpg
Истражувањата покажуваат дека за блескаво бела насмевка, потребно е да јадеме боровинки и друго црвено овошје и зеленчук. Всушност, оваа храна содржи полифенол, супстанца која може да го спречи развојот на кариесот, и создавањето на забен плак. Полифенолите ги блокираат молекулите кои ја создаваат стрептококата, што е една од главните причини за појавата на кариесот. […]

podocnici-610x269.jpg
Недостаток на сон, сонцето, алергиите, кафето, алкохолот и генетиката се само дел од факторите за подочниците. Еве неколку корисни совети за тоа како да се ослободите од темните кругови под вашите очи. Доколку имате чести алергии, најверојатно имате и подочници. Во тој случај советуваме да користите анти-алергиски капки за очи. Користете крема за пределот околу […]

mascots-610x269.jpg
Русикиот народ се изјасни и ја изгласа маскотата која ќе ги претставува Зимските Олимписки игри во Сочи 2014 година. Првото место го освои снежниот леопард, потоа поларната мечка и зајакот. Над еден милион руси го дадоа својот глас за време на избирањето  на маскотите, меѓу кои беа одбиени делфин и кафеава мечка. Победникот снежниот леопард, […]

charlie-sheen-pisuva-memoari-610x269.jpg
Холивудскиот актер Чарли Шин најави дека пишува мемоари под името “Кога замира смеењето”. Во нив ќе пишува за она што се случувало, кога камерите ќе се исклучат за време на снимањето на хит серијата “Два и пол мажи”. Откако почна во јавноста да станува се позастапен со неморалните постапки и по кажаните навредливи зборови за […]

dr.uba-1-610x269.jpg
Јужна Африка беше преплавена со плакати на кои беше објавена веста дека извесен Д-р Уба, врши откуп на човечки органи, и за истите многу плаќа. Објавен бил и ценовникот на кој било напишано дека за дадени еден пар очи се добиваат 700 долари, за тестиси 225 долари. Оваа вест ја потресе и Власта во Јужна […]

oskari2011-610x269.jpg
Традиционалните доделувања на Оскар наградите за филмските достигнувања, кои секоја година го собира кремот на Холивуд во Кодак театарот во Лос Анџелес годинава беа прилично досадни, а добитниците на наградите очекувани. Младиот водителски пар Ен Хатавеј и Џејмс Франко не ја донесе свежината која сите посакуваа да ја видат. Церемонијата која сите во Холивуд ја […]

svetli-farmerki-610x269.jpg
Модните брендови како што се “H&M” и “Levis” одлучија да престанат со производство на избелените фармерки. Причината за тоа е смртните случаи кои ги има кај работниците кои ги изработуваат фармерките. Тие се избелуваат со пескарење, со кристален силициум, при што работниците директно се изложени на овие отровни супстанци. Заради тоа од 2005 до 2009 […]

jony-depp-610x269.jpg
Дека Џони планира да пропее, не се работи за шега. Поточно, за можната соработка меѓу Џони Деп и Џастин Бибер, “виновна” е ќерката на Џони, Лили Роуз, која е голема обожавателка на Бибер. Џони изјави дека сака да ја исполни желбата за дует на неговата ќерка, но предупреди дека неможе да му парира на Џастин, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris