Month: м.г

8-18.jpg
Состојки: 4 парчиња бело месо 4 лажици маст или маслиново масло сол бибер 2 главици кромид 200 гр шампињнони топено сирење 1 лажичка мајчина душица Начин на подготовка: Месото измијте го и исушете го. Загрејте маст и пржете го месото од секоја страна по 2 минути. Извадете го од тава, посолете и побиберете. Свиткајте го […]

7-17.jpg
Ракот е најстрашната болест на 21-от век. Милиони долари се трошат за да се направат голем број на истражувања кои би го пронашле лекот, но за жал се уште истите се безуспешни. Од друга страна оној кој профитира во сето тоа е фармацевската индустрија. Сепак, при едно истражување на семе од грозје, спроведено на Универзитетот […]

6-17.jpg
Секс терапевтката др. Лори Бакли одговорила на едно од најчестите и најважни прашања за сексот: која поза на жените им гарантира оргазам? Таа за страницата „YourTango“ одговорила на неколку прашања. Бакли смета дека називот Г точка е всушност збунувачки, бидејќи не се работи за точка, туку за едно подрачје во вагината и ги советува паровите […]

bebe-panda-kje-napravi-se-za-da.jpg
Ова бебе панда навистина сака да си игра, но човекот е презафатен и нема време за тоа. А она што малечката панда го прави и како го моли сопственикот да си играат едноставно ќе ве воодушеви. Погледнете го видеото и преслатката, но и урнебесна, реакција на оваа панда. #MoodBooster–Nanny, play with me, no working!–Baby, just […]

5-17.jpg
По 86 години легендарниот њујоршки хотел „Waldorf Astoria“, еден од најреномираните во светот со прекрасно антре во стилот на арт-деко, и славни личности коишто можеа да се сретнат во лифтот од неговата „кула“, престанува да работи. Од актерките Мерилин Монро до Грејс Клеи, од американските претседатели Херберт Хувер 1929/1933) до Барак Обама (2009/2017), преку сите […]

koga-izleze-na-scena-nikomu-ne-m.jpg
Една од најпопуларните емисии во светот е America Got Talent бидејќи на неа се пријавуваат разни талентирани луѓе. Еден од нив е и Стивен кој пред жирито и публиката извел досега невиден трик. Кога ќе погледнете за што се работи, навистина ќе останете во шок: https://www.youtube.com/watch?v=jeLPu3og_Ys

4-23.jpg
Отпадот за еден човек е богатство за друг. Тоа е стара поговорка, која понекогаш се покажува како вистинита. Токму за тоа сведочи Зак Норис. Имено, Зак е ентузијаст за стари часовници, и често посетува продавници за половна роба. Еден ден, тргнал во шопинг, но на крај не го купил она што го сакал. За негова […]

3-21.jpg
Хелен Волс пред 18 години купила две мачки за нејзината ќерка Емили. Но, пред 15 години едната од нив, со име Јода мистериозно исчезнала. Хелен била шокирана кога добила повик од ветеринарот, соопштувајќи и дека Јода се вратила назад. – Кога видов дека ослабнала и изгледаше уморно, заплакав. Ветеринарот ми објасни дека остарела и загубила […]

2-19.jpg
Една од работите која сите би требало да ја избегнуваме е полупразен резервоар. Имено, кога резервоарот за гориво е празен, во него се кондензира вода, поради разликите во температурата. -Празниот резервоар е посебно опасен во оние периоди од годината кога температурата драстично се менува, како на пример сега, кога ноќните температури се под нулата, а […]

menuval-guma-na-avtomobilot-sred.jpg
Мора да признаеме дека менувањето гуми е една од оние вештини кои се уште не можеме да ги совладаме, но она што сигурно го знаеме е дека никогаш не треба тоа да го правиме среде пат. Меѓутоа, „генијалецот“ од следното видео одлучил да ја промени гумата и тоа среде брз автопат! Едно е сигурно, ваква […]

vozel-velosiped-niz-shuma-a-poto.jpg
Ова момче сакало само да помине ден во природа и да го вози својот велосипед низ шума. Ставил GoPro камера на кацигата како би ја снимил својата авантура. Не ни помислувал дека ќе доживее шок. Кога погледнал зад себе, сфатил дека огромно гризли трча зад него… Погледнете и споделете со пријателите:

1-19.jpg
22-годишна Колумбијка пренесена е во болница откако се жалела на тешки болки во стомакот. Лекарите се шокирале кога откриле дека причината за нејзините проблеми е компир во вагината кој пуштил корени! „Мајка ми ми кажа дека ако не сакам да останам трудна, да ставам компир во вагината и јас и` поверував“, им објаснила пациентката на […]

0-5.jpg
Еве нешто на кое секако треба да обратите внимание. Монета заглавена во бравата на вашиот автомобил. Верувале или не, овој сосема едноставен трик на крадците им овозможува да го украдат вашиот автомобил. Звучи неверојатно што покрај толкава технологија, проблем може да направи нешто толку обично како монета. Имено, паричката се поставува на вратата од страната […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris