Month: м.г

-1-e1553875848664.jpg
Авторот на книгата „Sex And The City“,Candice Bushnell напиша нов роман со духовит наслов „Is There Still Sex in the City?“, а правата веќе ги откупи Paramount Television i Anonymous Content . Основниот заплет е ист како и во серијата „Sex And The City“, ќе гледаме неколку девојки од Њујорк како заедно минуваат низ животот, […]

ronaldo-e1553875413927.jpg
Вереницата на познатиот фудбалер Cristiano Ronaldo и мајка на едно од неговите четири деца, Georgina Rodriguez, се врати на работа како модел. Прекрасната бринета стана заштитно лице на познатиот бренд за долна облека Yamamay. Georgina повеќе успешно ја испромовира новата линија на секси долната облека и костими за капење за пролет / лето 2019 година. […]

iki-e1553874243335.jpg
Ријалити ѕвездата и најпопуларниот член на семејството Kardashian – Kim, преживува сериозна семејна драма. Или таа многу бурно го доживува последниот потег на нејзиниот сопруг. Во тизерот за најновата епизода од ријалити серијата за животот на познатото семејство, „Keeping Up With The Kardashians“, Kanye West длабоко ја вознемири сопруга со одлуката за преселба. Раперот, кој […]

f-1-e1553873625474.jpg
Американскиот актер Мет Лебланк (51), кој во последно време ја серијата „Man With The Plan“, себеси си дозволи вишок килограми. Покрај тоа, актерот познат по хит серијата „Friends“ пуштил брада, па изгледа речиси непрепознатливо.

vans-e1553873219953.jpg
Ако се прашувате зошто интернетот е преплавен со видеа на кои луѓето ги фрлаат своите Vans патики во воздух, одговорот е едноставен. Некој откри дека овие патики, како и да ги фрлите, секогаш паѓаат на ѓонот. Ако не верувате, пробајте.

q-e1553872854958.jpg
Мачката на починатиот дизајнер Karl Lagerfeld, Choupette (или лицето што стои зад нејзиниот Instagram профил) успеа да профитира од своите 5 минути слава по смртта на нејзиниот сопственик. Choupette сега има своја колекција “RIP Daddy”, која вклучува маици, тренерки, шалови, маски за мобилни телефони и дневници со цртежи на Choupette Monica Smiley (која е заслужна […]

Capture-9-e1553872540491.jpg
Откако го маѓепса make–up светот со брендот Kylie Cosmetics, Кајли Џенер оствари соработка со речиси сите сестри, освен со Кендал. Но, изгледа дека и тоа ќе се промени. Таа неодамна на својот Instagram live ги праша своите фанови: „Можеме ли да соработуваме со Кендал?” Таа кимна со главата како знак на одобрување и додаде „Shhh“.

pasta-e1553788432776.jpg
Ви претставуваме рецепт за шпагети во песто сос, на италијански начин. Идеален за романтична вечера за двајца со чаша бело вино. Состојки: 250гр. тестенини Лажичка маслиново масло 1 чешне лук 500гр. спанаќ 200гр. ливчиња свеж босилек 60гр. пармезан 250гр. исецкани црвени пиперки 1 лажичка бибер Подготовка: Сварете ги тестенините, исцадете и ставете ги во поголем […]

aa-e1553788301745.jpg
Летото наскоро ќе пристигне, плановите за одмор се во тек, но дали навистина сте подготвени да се соблечете во бикини? 🙂 Ако сте загрижени за познатите „5кг вишок“ ви го претставуваме видеото со одлични и ефикасни вежби кои ќе ги доведат вашите нозе и задник во топ форма. Доколку секој втор ден издвојувате по 10 […]

zaza-e1553788112260.jpg
Жолта е бојата која, на најверодостоен начин, ја опишува енергијата што ни ја носи пролетта и затоа ова е водечка боја за оваа сезона! Оваа боја е неисцрпен извор на инспирација за енергични и лелеави, пролетни аутфити. Оваа пролет, жолтата е водечка боја, и е особено застапена на парчињата со строги линии, со цел да […]

tejlor-e1553787884869.jpg
Откако се лансираше колекција пролет/лето 2019., Ралф Лорен извади нов модел на ташна, RL50. Таа во името ги содржи иницијалите на овој дизајнер и бројот 50, што ги означува годините на неговото присуство на модната сцена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris