Month: м.г

kim_kardashian_2-1024-610x270.jpg
Најновите гласини кои се јавија во шоубизнисот се дека познатата актерка, продуцентка и модел Ким Кардашијан наскоро ќе стапи во брак. Таа неколку месеци се забавува со своето момче, кошаркарот од тимот на Њу Џерси, Крис Хемфирс. Американските медиуми пренесуваат дека парот веќе неколку месеци одлично се забавува, се сакаат и одлично се сложуваат а […]

Alessandra-Ambrosio-47-610x270.jpg
Шпанскиот магазин за мажи “ DT Spain “ ја објави листата на десетте најжешки жени во светот, кои сеуште се актвни и по многу години поминати на сцената. Февруарското издание на магазинот го красат токму овие десет убавици. На списокот се најдоа: Хајди Клум, Ирина Шајк, Жизел Бундхен, Меган Фокс, Алесандра Амбросио, Бар Рефаели, Адријана […]

755689-john-barry-610x270.jpg
Британскиот композитор и оскаровец Џон Бери, познат по музиката која ја компонираше за единаесете Џејмс Бонд филмови, почина на 77 години од срцев удар. Симболот на саундтракот на филмовите за Џејмс Бонд има освоено 5 оскари, меѓу кои првиот во 1967 година.

zdrava-hrana-610x270.jpg
Здравата исхрана и физичката активност се најдобриот начин за да го зачувате вашето здравје. Нутриционистите препорачуваат да внесуваме житарици, односно црн леб, ‘рж, интегрален ориз, пченка. Од зеленчукот најздрави се блитвата, спанаќот, брокулата, сите мешункасти зеленчуци и останатиот зелен лиснат зеленчук. Овошјето секогаш земајте го во свеж облик, а тоа нека бидат: јаболките, портокалите, сливите […]

03the-kings-speech-high-res-610x270.jpg
Колин Фирт ја доби наградата за најдобра машка улога во филмот “Говорот на кралот”, а Натали Портман е избрана за најдобра актерка благодарение на улогата во “Црниот лебед”, на седуманесеттото по ред доделување на наградите за најдобри филмски и актерски остварувања на Здружението на американски актери, пренесуваат американските медиуми. Овие награди што беа доделени синоќа […]

cavill1-610x270.jpg
По неколку месеци шпекулирање кој ќе го облече славниот костим на човекот од челик, познат како супермен, кој треба да се најде во кино салите низ Америка во декември 2012 година, конечно и службено е објавено дека тоа е Хенри Кавил. Изјавата на режисерот Снајдер е дека тој е горд што ќе биде дел од […]

Malawi-Flag-610x270.gif
Во една африканска земја, Малави владата очигледно неможе да се справи со по сериозните прашања и теми па се реши да се занимава со апсурдни прашања. Имено, во Малави е донесен закон со кој се забранува прдењето на јавни места. На ова граѓаните бурно реагираат. Сметаат дека има толку многу не регулирани активности во земјата […]

major-company-recession-logos-lg-ford-renault-citi1-610x269.jpg
Корисниците на интернет имаа можност до вчера да гласаат за најлоша светска компанија за изминатата година од шест номинирани на сајтот Publiceyes.ch. Наградата “Public Eye Award“ (Окото на јавноста) ќе биде доделена денеска на прес конференција во хотелот “Монтана” во Давос, објави во своето електронско издание францускиот весник “Монд”, пренесува Нетпрес. Наградата, основана во 2000 […]

Прекрасната Андријана Лима ќе го краси мартовското издание на списанието Вог, кое излегува во Бразил. Преубавата манекенка овој пат е нашминкана малку футуристички, а тоа ги поделило мислењата на луѓето од модната индустрија. Повеќето од модните критичари изјавиле дека таа е премногу фотошопирана, со што се познава по нејзиното избелено лице на насловната фотографија.

macadamia-nuts-610x269.jpg
Лешниците содржат идеална комбинација на витамините од B комплексот, а кои имаат благотворно дејство врз нашиот нервен систем. Тие исто така содржат и масни киселини и липиди кои ја подобруваат работата на мозокот и концентарцијата. Докажано е дека оваа намирница ги ублажува и хроничните болки, благодарение на супстанцата која го стимулира лачењето на серотонин, хормонот […]

kim-cattrall_l-610x270.jpg
По сите критики за лошто остварување на филмот Сексот и градот 2 и номинациите за Златна малина, една од ѕвездите Ким Катрал сака филмот да добие свое трето продолжение. Таа изјавила дека е добро што постојат Затните малини, бидејќи така може да бидат актерите искрени кон својата работа. И иако сеуште никој и нема понудено […]

healthy-living-woman-610x270.jpg
Празниците и годишните одмори се идеално време да се погрижите за одмор, релаксација, но и за лекување и психофизичка рехабилитација на вашето тело. Но, не заборавајте дека менталниот и физичкиот дел од телото се само делови од целината која се вика организам. Организмот постојано тежнее кон баланс, а тој може да се воспостави само како […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi