Month: м.г

gty_leon_panetta_jp_110427_wg-610x269.jpg
Промените во екипата за национална безбедност на САД, имат една цел – да му овозможат на Барак Обама поголема контрола врз воената машина, која тој ја смета за арогантна и понекогаш навистина непокорна. Но, Обама доби многу нешта за кои му е благодарен на Роберт Гејтс. Сегашниот министер за одбрана донесе ладнокрвна надлежност во функцијата, […]

Fujitsu-LifeBook-P1610-Tablet-PC-610x269.jpg
Пазарот на комјутерите во првиот квартал оваа година се зголеми за 7%, во споредба со истиот период од минатата година, објави истражувачката компанија Canalys. Првите пет места на листата најголеми производители на компјутери се HP, Acer, Dell, Apple и Lenovo. Овие пет производители завземаат 60% од пазарот, а најдобро позицинониран меѓу нив е компанијата HP, […]

lindsay-lohan4-610x269.jpg
Lindsay Lohan ја доби судската одлука со која и е пресудено 120 дена затвор, од кои 480 часа треба да помине во женскиот центар во Лос Анџелес, место каде се згрижени жените бездомници. Во ова здружение таа ќе треба да ги води работилниците каде ги учат жените како да се изразат себе си преку најразлични […]

vezba8-610x269.jpg
Брзото дишење е брза и едноставна техника која овозможува телото да се преплави со кислород и енергија. Со оваа вежба се јакнат стомачните мускули и се поттикнува работата на лимфните жлезди. Седнете и навалете се убаво. Десет пати брзо вдишете, па издишете, а потоа длабоко вдишете и полека издишувајте. Повторете ја постапката два пати. Оваа […]

0629-couple-bed-rose-petals_li-610x269.jpg
Просечниот млад маж на интернетската порнографија троши по два часа неделно, додека девојките на тоа посветуваат околу 15 минути. Анкетата во која учествувале 1000 испитаници, на возраст помеѓу 18 и 24 години, покажала дека и секој четврти повремено помислува дека губи премногу време на онлајн секс содржините. Резултатите од анкетата покажале дека гледањето на порнографски […]

jennifer-lopez412-610x269.jpg
Jennifer Lopez која е дел од три членото жири на American Idol, изјавила дека е премногу среќна што е дел од овој проект. Тука видов и запознав прекрасни луѓе, одлични таленти кои успеаа да допрат до мене. Се случува и многу често да плачам и да се смеам, а тоа направи да се појават многу […]

0371.jpg
Во Вестминистерската катедрала во Лондон се случи венчавката на Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Венчавката како што беше најавено, започна во 12:12 по централно европско време, а во 14:29 младенците го разменија првиот бакнеж како брачна двојка. http://www.youtube.com/watch?v=2rkwLe799Go

Wedding+Ceremony-610x269.jpg
Кралицата Елизабета II ги прогласи принцот William за војвода, а Kate за војводка од Кембриџ. Овие податоци се сменети и во Википедија, а многу наскоро ќе бидат променети и во сите останати документи. Принцот William се здоби и со титулата гроф од Стратем, а Kate по венчавката ќе стане грофицата од Стратем.  

preview-32-9995-610x269.jpg
Дали овој храбар потег на NSA (Националната агенција за безбедност) да се даде согласност за објавување на дел од доверливите документи поврзани со НЛО, познати како  X-Files, може да се нарече дека е направен мал чекор, но сепак “џиновски скок за човештвото”. Дали после ова можеме со сигурност да заклучиме дека не сме единствени на […]

659-GV-Spanish-Flag-610x269.jpg
Стапката на невработеност во Шпанија одеднаш порасна на 21,3 отсто во првиот квартал од годинава, што значи дека без работа се пет милиони Шпанци, соопштила денес владата во Мадрид. На крајот на минатата година стапката на невработеност била 20,3 отсто, највисока во еврозоната. Бројот на невработени Шпанци во првите три месеци од годинава се зголемил […]

DEL-PIERO-610x269.jpg
Легендата на Јувентус, Алесандро дел Пиеро конечно постигна договор со управата на клубот околу продолжување на договорот на уште година дена и тоа за четири пати помала плата. Сега веќе 36-годишниот фудбалер на прифати годишно да заработува милион евра, но во случај на успех на екипата ќе добие значајни бонуси чиј точен износ не се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris