Month: м.г

slika-e1596230092636.png
Познатата манекенка мислела на секој детал додека го опремила своето удобно и топло гнездо. Манекенката ја отвори вратата на својот луксузен дом во Лос Анџелес на екипата од магазинот Arhitectural Digest. Еден од членовите на Кардашијан кланот, успешната манекенка и фотомодел Кендал Џенер, се пофали со својата оаза во мирниот дел на Лос Анџелес, за […]

poglednete-go-videoto-bidejkji-d.jpg
Улиците не се видливи, сè е обвиткано со превез на мистерија Фурор е село во Италија во провинцијата Салерно во регионот Кампанија, кое е скриено во фјорд, во мала пукнатина во карпите што некогаш обезбедувала одлична заштита за нејзините жители од разбојниците. Некогаш одамна, на ова место била изградена мала населба без густо населени куќи […]

kardashians-e1596204453724.jpg
Сега дури и врапчињата од гранката знаат дека раперот Канје Вест (43) направи голем инцидент кога започна да зборува детали за неговиот приватен живот со старлетата и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест (39) на предизборниот митинг во кампањата за американски претседател. Двојката не се видела меѓусебно со недели, а пред неколку дена Ким се качи […]

13-2.jpg
Ѕвездата на кулинарското шоу ‘MasterChef Junior’, 13-годишниот Бен Ваткинс, беше дијагностициран со малигден тумор само три години по трагичната загуба на неговите родители, пишува Today. Момчето, кое се натпреваруваше во реномираното кулинарско шоу на само 11 години, сега се бори со ретка болест и моментално е во болницата во Чикаго. Според споменатиот медиум, Бен се […]

167653_profimedia0321017617-1_ls.jpg
За вкусовите не треба да се разговара, но ако жените би морале да се сложат за нивните омилени пози во сексот, овие три би издвоиле, според анкетите.   Она што треба да го знае секој маж е дека жените се многу едноставни кога станува збор за секс.   Со овие три пози, секој маж ќе […]

ronaldo-j-e1596203913780.jpg
Кристијано Роналдо ги искористи неколкуте слободни дена што ги доби од тренерот Маурисио Сари, пред да се врати на подготовките за реваншот со Лион во осмина финалето од Лигата на шампионите, да отплови кон Медитеранот во друштво на неговата сакана Георгина и неговите четири деца, Кристијано Роналдо Јуниор, Матео, Алан Мартин и Ева Марија. Преносот […]

emi-e1596203224797.jpg
Ден откако беа објавени номинациите за наградата Еми, Телевизиската академија ги извести номинираните дека церемонијата на доделување на наградите ќе се одржи на Интернет во септември, поради пандемијата „Ковид-19“. Ова се очекуваше, со оглед на ограничувањата и забраните, што особено влијаеа на забавната индустрија, пренесува „N1“. Еми наградите, телевизискиот еквивалент на „Оскарите“, ќе се одржат […]

-96.jpg
Швајцарските проститутки направија список на правила за да се намали ризикот од инфекција со коронавирус, откривајќи кои пози сметаат дека се најбезбедни за време на пандемија. Како такви пози, тие го посочија кучешкиот стил и превртената каубојка затоа што овозможуваат безбедно растојание помеѓу лицата и со тоа го намалуваат ризикот од пренесување на вирусот со […]

kamila-e1596202986771.jpg
Откако неславно стигна до кралското семејство со тоа што му беше љубовница на принцот Чарлс за време на неговиот брак со покојната принцеза Дајана, денес 73-годишната Камила, војвотка од Корнвол и сопруга на британскиот наследник на престолот, таа е прочуена и по правењето разни сплетки и интриги во дворот. Наводно, војвотката решила да и забие […]

minimalizam-e1596207511785.jpg
Минимализмот е на врвот на тронот веќе неколку сезони и можеби ви изгледа како лесна задача, но… Сепак, познатите минималисти на Инстаграм навистина ни покажуваат дека осмислувањето едноставна комбинација не е толку едноставно. За да изгледа добро, мора да се состои од квалитетни парчиња облека, додека тајната на добриот стил е во комбинацијата на предимензионални и класични […]

kortni-e1596202580981.jpg
Кортни Кардашијан последниве денови се фали со секси фотографии во костум за капење и покажува дека и на 42-годишна возраст може да изгледа добро. Иако таа тврдеше дека се здебелила додека беше карантин, објавите на Инстаграм на Кортни го покажуваат спротивното. „Hi beach“, напиша најстарата Кардашијан сестра во описот на фотографијата на која носи едноделен […]

pred-spienje.jpg
Кога сте гладни доцна навечер, дефинитивно треба да ја земете предвид големината на порцијата и да изберете храна која е извор на протеини, растителни влакна и има низок гликемиски индекс, заситени маснотии и содржина на сол. Има список на она што се препорачува да се јаде пред спиење затоа што ќе ве засити и во […]

chiara-e1596202209108.jpg
Италијанката Кјара Ферањи, една од најпопуларните блогерки во светот, а во исто време и моден дизајнер и ТВ личност, ужива во нејзината татковина, каде го поминува целото лето заради моменталната состојба во светот. Во моментот престојува во Сардинија со сопругот и синот, од каде ги израдува своите 20 милиони следбеници со неколку жешки слики во […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris